Az augusztus végére szóló vendégéjszaka-foglalások száma is országosan 560 ezer jelenleg, nyilván sokan kötik össze a versenyek megtekintését egy kis vidéki kikapcsolódással. „A közvetítést intéző cég szerződései alapján a nemzetközi tévécsatornákon keresztül hárommilliárd néző számára válnak elérhetővé a programok, ebből a becslések szerint minimum egymilliárdan bele is fognak nézni” – erről az atlétikai vb-t szervező cég vezérigazgatója beszélt a minap.

Horváth Péter, a Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgatója. Fotó: MTÜ
Az MTÜ vezérigazgatója szerint érdemes kiemelni, hogy
a sportrendezvényre érkezők átlagos tartózkodási ideje háromszor hosszabb, mint a szabadidős utazóké.
Egy-egy ilyen verseny pedig a szurkolók pénztárcáját is jobban megnyitja: a május végi budapesti Európa Liga-döntő idején például az összes külföldi költés 18 százalékkal nőtt a fővárosban. Horváth Péter megemlítette még ebben a sorban a Forma–1 Magyar Nagydíjat vagy a Sziget Fesztivált is. Valamint Veszprém vendégforgalmának idei alakulása is jól szemlélteti, hogy milyen esélyt kap egy-egy település, térség azzal, hogy nemzetközi szinten is jelentős érdeklődést vonzó rendezvény házigazdája lehet. Az idei magyar EKF-főváros vendégforgalma a január-májusi időszakban máris közel 20 százalékkal magasabb, mint egy évvel ezelőtt, külföldről pedig több mint 40 százalékkal több vendégéjszakát regisztráltak eddig.
A Világgazdaságnak adott interjúból kiderül még,
hogy teljesített a turizmus eddig az év során?
mi indokolja a turizmus iránti kiemelt kormányzati figyelmet?
miközben a szállodások nagyon borúlátóan nyilatkoznak a szezonbeli kilátásokról, az MTÜ milyennek látja a nyár forgalmát?
Borítókép: illusztráció, forrás: MTI/Czeglédi Zsolt