Szerb agglegények Oroszországban

Mátrix
Szerb állami pénzen indultak útnak szinglik és mohó, nős pasik a nagy testvér birodalmába.

Meglehetősen lassan csituló botrányt keltett Szerbiában, amikor kiderült, hogy a déli Niš város közvállalatainál dolgozó férfi alkalmazottak egy csoportja azért látogatott el állami pénzen a messzi, de csaknem minden szerb szívében melengető érzést kiváltó Oroszországba, hogy feleséget találjon magának. Az alkut előre megkötötték: jöjjenek a szerb férfiak, ott bemutatnak nekik tűzrőlpattant orosz hajadonokat, s az ismerkedés után jöhet a holtomiglan-holtodiglan… A Donyec-parti, nyugat-oroszországi Belgorod városát keresték fel, az október eleji kiruccanáson több mint negyvenen vettek részt. A kirándulást a niši Medijana városnegyed tanácsa, a niši ortodox egyházmegye és az IKS (Kommunikációs-együttműködési Kezdeményezés) egyesület szervezte.

Háromnapos ott-tartózkodás mellett döntöttek, a baj akkor kezdődött, amikor hazaértek. A jól ismert Murphy-törvény mintáját követve, ebben az esetben is „elromlott az, ami elromolhatott”, illetve kiderült az, ami kiderülhetett. Utólag ugyanis bebizonyosodott, hogy az autóbusszal megtett bő négyezer kilométeres oda-vissza út nem volt túl eredményes, ráadásul az egyházi áldással utazók között bizony „kamulegények” is voltak nős emberként nyilván nem feleséget kerestek maguknak.

A Délhír Portál csakhamar beszámolt arról, hogy bizony az adófizetők pénzén keresték a kirándulók a boldogító igent. Közöttük ott volt a helyi egyetemi kultúrközpont, a rendőrség, a köztisztasági közvállalat, a piacokat igazgató cég több alkalmazottja. Az egyik társaság igazgatója, Dragoslav Pavlović elkotyogta, hogy még költségtérítést is kapott, de ő bizony a szállását saját zsebből fedezte. A városi piacok irányításával megbízott Goran Đorđević is megerősítette az újságírók érdeklődésére, hogy a település kasszájából mintegy ötszáz eurót utaltak ki zsebpénz gyanánt három alkalmazottnak, nehogy már üres zsebbel érkezzenek a gavallérok háztűznézőbe. A kiutalt összegeket a cég mellesleg a „sport és rekreáció” rovatba jegyeztette be. „Semmi gond, hiszen ez egy teljesen humánus ügy” magyarázta a direktor.

Arra egyik szervező sem tudott válaszolni, hogy ha már efféle célokra fordít összeget az önkormányzat, illetve néhány állami vállalat, miért diszkriminálták a magáncégek dolgozóit, akiknek nem járt zsebpénz. „Miért nem írtak ki versenypályázatot, hogy megállapíthassák, kinek van a városban a leginkább szüksége feleségre?” firtatta ironikusan a média. 

Amikor Dragana Petkovićot, az egyetemi hallgatók művelődési központjának a vezetőjét arról kérdezték, mit keresett egyik nős beosztottja az agglegények kirándulásán, azt felelte: azért ment, hogy felvegye a kapcsolatot az ottani egyetemmel, és vendégszerepléseket beszéljen meg. Az utazás egyik szervezője azzal védekezett, hogy néhány nő is elkísérte őket. Ők templomokat látogattak, azért nem szerepelnek a közösségi hálózaton is megjelent fotókon. Mirjana Todorović mellesleg a hatalmi Szerbiai Szocialista Párt helyi képviselője, s szerinte csak a rosszindulatúak feszegetik, hogy miért az adófizetők állták a kiruccanást.

Az egyik nősülni vágyó utas közben részleteket is elárult a sajtónak. „Volt ott egy nagynak meghirdetett parti, azon kellett volna megismerkednünk a ránk váró orosz hölgyekkel. De amikor odaértünk, valamennyien elképedtünk. Mi, férfiak voltunk vagy ötvenen, orosz nő meg tíz sem volt ott. Hát milyen szemtől szembeni találkozó ez, mondják meg, kérem! – nyilatkozott felháborodva Miodrag Cvetković az újságíróknak. Őt a helyi pópa kereste fel s vette rá az útra. „Azt mondta: megnézed a monostorokat, látsz egy keveset Oroszországból és megismerkedsz lányokkal. Hát hogy lehetett volna egy ilyen ajánlatot elutasítani?ˮ – kérdezte a fiatal niši férfi.

 

Borítófotó: Bajvívók a manasijai kolostornál. A játékban idén a szebbik nem is jelen volt, akárcsak a niši férfiak kirándulásán

Ezek is érdekelhetnek

További híreink