Népszerűtlen Soros-szervezetek

Mátrix
Külföldi forrás nélkül nem sokra mennének a Soros-féle „civil” szervezetek, az egyszázalékos adófelajánlások alapján pedig erős túlzás, hogy a magyar társadalmat képviselik a kormánnyal szemben. Átfésültük a NAV adatsorát.

A kormány kizárja az egyeztetésekből, bünteti, megbélyegzi, sőt üldözi a társadalmi igényeket is artikuláló, a hatalom kontrollját jelentő civil szervezeteket – az Európai Parlament Libe-bizottsága előtti meghallgatáson ezek a szólamok visszhangoztak ismét Brüsszelben. Itt az Orbán-kabinettel szembeni kritikákat a Soros György által finanszírozott Magyar Helsinki Bizottság prominense, Pardavi Márta öntötte szavakba, a jelen lévő balos és liberális politikusok kifejezett megelégedésére. Emlékezetes: a szervezet társelnöke elkeserítő képet vázolt fel a magyar jogállamiságról.

A helyszínen Szijjártó Péter külügyminiszter riposztozott a kormány részéről, reakciójában kitérve arra, hogy Magyarországon nagyjából hatvanezer civil egyesület működik, a meghallgatáson mégis egy olyan szervezet szólalt fel, amelynek kétszáznyolcvanketten adták egyszázalékos hozzájárulásukat. Ezzel vélhetőleg egy 2016-os adatra utalt a tárcavezető, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) 2017-es, lapunk által megismert listája szerint ugyanis a Helsinkit tavaly már 516-an támogatták, és 3 166 400 forintos bevétele volt ebből a forrásból. Bár a Soros-féle Nyílt Társadalom Alapítvány múlt évi beszámolója egyelőre nem elérhető, a 2016-os esztendőre vonatkozó anyag szerint ez az összeg elenyésző a spekuláns által akkor kiutalt 610 000 dollárhoz képest. Ráadásul a szervezet honlapján található adatok alapján Pardaviék éves bevétele tavalyelőtt nem kevesebb mint 365 135 622 forint volt; Soros mellett a legtöbb forrást az ENSZ-től és az Európai Uniótól kapták.

Ebből is látszik: korántsem a társadalom „tartja el” a nép nevében fellépő, a hatalmat tüntetőleg ellenőrző csoportosulást, külföldi támogatás nélkül a Helsinki sem állna meg a lábán. 

De ugyanez igaz más szervezetekre is. 

A teljesség igénye nélkül: a Menedék – Migránsokat Segítő Egyesületnek ötvenketten ajánlottak fel adó-egyszázalékot, ami 310 596 forintot jelent. A tüntetésekben is közreműködő csoportosulás 2016-ban csaknem hetvenezer dollárt (nagyjából 18 millió forintot) kapott a Soros-féle Nyílt Társadalom Alapítványtól.

A baloldal tavalyi államfőjelöltje, Majtényi László által vezetett Eötvös Károly Intézetet harmincan gondolták támogatni, mindössze kétszázezerrel. Őket még az egyébként inaktív, a hazánk elleni szegregációs kötelezettségszegési eljárást kierőszakoló, Soros-féle Esélyt a Hátrányos Helyzetű Gyerekeknek Alapítvány is megelőzte: harmincegyen 354 800-at juttattak Mohácsi Erzsébetéknek.

Jobban járt a Transparency International Magyarország Alapítvány a -3 345 196 forintos adóforrásával, ám ezt is csupán négyszáz felajánló „hozta össze” nekik. Nem túl nagy sikerrel fordult kvázi adományért a Schilling Árpád nevével fémjelzett Krétakör Alapítvány sem; ők a százezres határt is alig súrolták. Huszonhat magánszemély írta bele bevallásába a nevüket, legalábbis a NAV adatsora szerint. A több mint kétszázmillióból gazdálkodó Társaság a Szabadságjogokért részére 2359-en tizenötmillió forintot meghaladó összeget juttattak, míg például a Patent Patriarchátust Ellenzők Társasága Jogvédő Egyesületnek 279 019-et ötvenhatan.

Ezek is érdekelhetnek

További híreink