Kubatov Gábor: a Fidesz a nyugodt erő

Mátrix
Provokáció az ellenzék fellépése, a Fidesznek ebben a politikai helyzetben a higgadtság a legnagyobb fegyvere – vélekedett lapunknak a Fidesz pártigazgatója.

– Hogy értékeli az utcai demonstrációkat, a decemberben bemutatott ellenzéki parlamenti és MTVA-beli bemutatót?

– Az ellenzék decemberben mondvacsinált indokkal megindította az uniós és az önkormányzati kampányát. Igazából csak folytatják azt, amit tavasszal, az országgyűlési választások előtt csináltak. A bohózat újabb fejezetét látjuk, bár a lényeg nem változott: legyen összefogás, legyen közös lista. Nem túl bonyolult rendezőelv szerint működik az ellenzék. Régóta világossá vált, hogy Soros György kezében vannak, ő mozgatja a szálakat. Több eszközt is bevet: civil szervezeteken keresztül pénzeli őket és valamilyen egyéb segítséget nyújt számukra, mint például a Jobbiknak, éppen mire van szükség. Jakab Péter, a szóvivőjük – biztos véletlenül – egy olyan iskolában tanított mielőtt aktív politikus lett, amit a Soros Alapítvány támogatott. De a Soros Egyetem és a Jobbik is láthatóan összebútorozott: a párt kongresszusán a második sorban ült Teplán István, Soros bizalmasa, aki részt vett a CEU megalapításában. Lendvai Ildikó – lassan mondta, hogy mindenki megértse – már korábban kinyilatkoztatta, hogy az MSZP Soros György mellett áll. De a Momentum finanszírozói mögött is egyértelműen a milliárdos „cégei”, alapítványai állnak. Jól látható, hogy a teljes hazai ellenzék a zsebében van.

– Néhány évvel ezelőtt gondolta volna, hogy a Jobbik együtt tüntet, összeborul majd az MSZP-vel és Gyurcsány Ferenc pártjával?

– Ki gondolta volna 1990-ben, hogy a legantikommunistább párt, az SZDSZ koalícióra fog lépni az MSZMP utódpártjával? A mostanság magát nemzeti radikálisnak hazudó párt és a nyíltan globalista, nemzeti értékeket elutasító Gyurcsány, aki mégiscsak szemeket lövetett ki, életeket tett tönkre 2006 őszén, egészen abszurd kombó. A Jobbik napjaink SZDSZ-e. Tizenkét és fél éve annak köszönhették a megerősödésüket, hogy Gyurcsánnyal szemben határozták meg magukat. Másfelől a szavakban liberális, az emberi jogokra hivatkozó pártok szemrebbenés nélkül együttműködnek egy nyíltan antiszemita és rasszista alakulattal. A Jobbik-frakciónak ugyanis a mai napig tagja a kirekesztő Szávay István.

– De a közös uniós ellenzéki listát a Jobbik rögtön elutasította.

– Szerintem lesz Soros-lista. Maradjunk annyiban, hogy nagy vita van közöttük a közös indulásról. Szerintem pusztán arról van szó, hogy minél előnyösebb pozíciót alkudjanak ki egymással szemben maguknak egy lehetséges összefogásban. A végén ugyanis újra az fog kiderülni, hogy semmi más nem számít, csakis a hatalom megszerzése és a pénz. Ebből is tisztán látszik, hogy megélhetési politikusokról beszélünk.

– A Fidesz milyen ellenzéki szerepfelfogással számol a tavaszi ülésszakon?

– Nem különös, hogy az ellenzék soha nem beszél arról, hogy ők mit tennének az ország érdekében? Csak azt halljuk, tudjuk, hogy mit nem tennének. Nekik minél rosszabb, annál jobb. Egyetlen munkahelyteremtő intézkedést nem támogattak a parlamentben, ugyanígy nem szavazták meg a devizahitelesek megsegítését célzó törvényeket sem. Kritizálták a nyugdíjprémiumot, a déli határzárat, az adócsökkentést. Pedig egyetlen európai országban sem készült olyan részletes intézkedéscsomag a számukra, mint nálunk. Csak a tények kedvéért: 2010-ben egymillió munkanélküli volt az országban, amit az MSZP-nek és Gyurcsánynak köszönhettünk. Érdekes módon a szocialista-liberális kormányok idején nem szerveztek éhségmenetet, sőt, a szakszervezetek sem próbáltak országos sztrájkot összehozni, tiltakozásul a kabinet munkavállalókat hátrányosan érintő intézkedései miatt. Csak most, amikor 800 ezerrel többen dolgoznak, mint kilenc évvel ezelőtt, most, amikor 2010-hez képest kétszeresére nőtt a minimálbér, és nem a munkanélküliség van, hanem munkaerőhiány. Mára, amikor hétezer milliárddal nőtt az állami vagyon értéke és tavaly több mint 11 százalékkal emelkedtek a reálbérek is, persze tiltakoznak. Miért is? És az is a politikai vicc kategóriája, hogy a leghangosabban az MSZP tiltakozott a kormány szabad vasárnap intézkedése – azaz a kereskedelemben dolgozók életét megkönnyítő jogszabály – ellen, ugyanaz a párt, amely most elutasítja a munka törvénykönyvének túlóra-szabályozási paragrafusát. Őszintén mondom, hogy nagy kihívás ilyen ellenzéki politizálásra visszafogottan, nyugodtan reagálni. De nem számítunk arra, hogy ebben változás lenne, azzal számolunk, hogy a tavaszi ülésszakon is hozzák majd a formájukat, és folytatják azt az agresszív obstrukciót, amit de-cem-berben elkezdtek.

– Ön szerint is előre megírt forgatókönyv szerint dolgozik az ellenzék?

– A Soros-szervezetek a világon mindenhol azonos sztenderdek alapján működnek. Agresszió, erőszakos tüntetések, akciók, destabilizáció. Egészen érdekes, hogy ősszel a szerb Szrgya Popovicsot – aki a világ ötven államában szervezett zavargásokat – Budapesten látták vendégül, aki előadást is tartott a tiltakozóakciók hatékonyságáról. A hírhedt baloldali Saul Alinsky munkáit mindenki ismerheti, ezért pontosan tudjuk, hogy mi a céljuk. A Fidesz és a kormány ezzel szemben a türelem és a józan gondolkodás elvét kell, hogy képviselje. Büszke vagyok a frakciónk minden képviselőjére, hiszen egyetlen fideszes sem ült fel a provokációnak, nem „vettük föl a kesztyűt”. Mára csak mi vagyunk a nyugodt erő, a kiegyensúlyozott, biztos bázis.

– A tavaly őszi parlamenti ülésszakon nem érezte a Fidesz–KDNP, hogy a munka törvénykönyvének módosítása ilyen politikai reakciókat szülhet?

– Amikor 2012-ben utoljára módosítottuk a munka törvénykönyvét, az ellenzék „cselédtörvényezett”, ezzel szemben a módosítással elértük, hogy tovább nőtt a munkahelyek száma és jelentősen emelkedtek a reálbérek. A célunk most is ugyanez, az emberek eddig is végeztek többletmunkát, de „sumákolni” kellett, például prémiumként fizették ki nekik az ezért járó pénzt. Ráadásul a túlmunkakeret bővítését csak akkor lehet elrendelni, ha abba a munkavállaló is beleegyezik. Megítélésem szerint ez is a gazdaság kifehérítéséhez vezet. 

– Ősszel önkormányzati választás lesz. Nem gondolja, hogy a településeken a baloldal és a Jobbik könnyebben közös nevezőre juthat a jelöltekről, mint országosan? 

– Érdemes megnézni, hogy a baloldali városvezetők, például Botka László Szegeden hogyan is politizált az elmúlt években. Szövetséget kötött a német bevándorláspárti szocialista európai parlamenti elnökkel, Martin Schulzcal arról, hogy Szeged igazi baloldali városként befogadja a migránsokat és lebontja a kerítést. Arról már nem beszélek, hogy a Szeviép-ügy, a korrupció a polgármester legszűkebb környezetét is elérte, az alpolgármesterre, a jegyzőre és a kabinetfőnökre is börtönbüntetést szabtak ki. Karácsony Gergely, Zugló polgármestere pedig 2015-ben, a Magyarországot elárasztó migránshullám idején kezdeményezte a Soros által pénzelt civil szervetek részére egy illegális bevándorlókat segítő adományraktár létrehozását a kerületében, illetve támogatta egy mecset építését is a városrészben. Mondja, kell ennél több?

– A Fidesz részéről lehet-e számítani a kerületekben vagy a megyei jogú városokban új indulókra, vagy a mostani polgármestereiket indítják? 

– Az elmúlt években az ország településein élők kétségtelenül jól jártak a Fidesz kormányzásával. Megszabadítottuk a helyhatóságokat az adósságállományuktól, attól a pénzügyi válsághelyzettől, amibe az MSZP kormányzása vezette őket. A Modern Városok és a Modern Falu program keretében több ezer milliárdos fejlesztést hajtunk végre a településeken. Élhető, megtartó erejű, fejlődő településeket szeretnénk országszerte. Az európai parlamenti választások után kezdi meg a Fidesz a jelöltállítási folyamatot.

– Mit szól az ellenzék budapesti előválasztásához? Ön szerint ez motiválja majd a szavazóikat, vagy épp ellenkezőleg, a jelöltjeik inkább egymást járatják majd le az előválasztás során?

– Leginkább roncsderbihez tudnám hasonlítani, de dühös és feldúlt vagyok, amikor baloldali politikusokat hallok Budapestről nyilatkozni. Azok beszélnek, akik Demszky Gábort támogatták főpolgármestersége idején? Tarlós István kilenc év alatt sokkal többet tett Budapestért, mint Demszky húsz év alatt, miközben arról beszélt, hogy „világvárost épít”. Hol van az a Demszky-féle „világváros” attól, ami Tarlós István idején megvalósult? Sehol! A balos előválasztásról annyit, hogy tehetségtelen jelöltek akarják összemérni az erejüket. Eddig például mit tett le az asztalra Horváth Csaba? Az ő politikai tevékenysége egyenlő a nullával. Karácsony zuglói regnálása idején kiürült a kassza, a kerület most veri dobra az utolsó ingatlanjait. Puzsér Róbert pedig egy depresszív, összeférhetetlen, agresszív figura, neki kellene integrálnia a budapestiek érdekeit? Rá kellene bízni Budapest vezetését? Leginkább Tarlós Istvánt sajnálom, hogy ilyen levitézlett emberekkel kell vitába szállnia. 

Ezek is érdekelhetnek

További híreink