Alabamában is mozgósított a Soros-hálózat

Mátrix
Soros György nemcsak az Európai Unióban, de az Egyesült Államokban is érvényesíti akaratát – az általa finanszírozott civil szervezetek börtönbüntetésüket letöltött elítéltek választói névjegyzékbe kerüléséért lobbiztak.

Alabamában december 12-én, lapzártánk után, kulcsfontosságú időközi választásokat tartottak, mert Jeff Sessions korábbi szenátort igazságügyi miniszterré nevezte ki Donald Trump, az USA elnöke. Legutóbb három évvel ezelőtt rendeztek időközi szenátusi választást, de a tét minden résztvevő számára óriási volt. A felsőházban ugyanis nagyon kicsi a republikánus többség. Az elmúlt időkben számtalan törvényjavaslatot vagy személyi kinevezést nem szavaztak meg, ezért mindkét politikai tábornak, a demokratáknak és a republikánusoknak is sorsdöntő volt, hogy ki győzedelmeskedik a végén. 

Az alabamai időközi voksolás külön pikantériája, hogy zajlik egy harc a republikánus elit és Steve Bannon között is. Bannon egy trumpista, keményvonalas konzervatív politikai stratéga, és ehhez a mozgalomhoz gyűjt olyan konzervatív képviselőjelölteket, akiket reményei szerint az emberek beszavaznak a szenátusba. Az alabamai előválasztáson is egy ilyen emberrel, Roy Moore-ral sikerült legyőznie a klasszikus republikánus elit jelöltjét. Ez precedensnek számít, Bannon ugyanis minden egyes ilyen aspiráns helyett trumpista jelöltet akar indítani. Nem titkolt célja, hogy újra az emberek pártjává tegye a konzervatív tömörülést, vagy ha ez nem megy, akkor egyszerűen megpuccsolja a hivatalos politikai irányzatot.

KEMÉNY KAMPÁNY

A republikánus jelöltet, Moore-t a liberális média kiskorúakkal szembeni szexuális kezdeményezéssel vádolja. A demokrata Doug Jonesról a kampány során kiderült, hogy támogatta az egyik Soros György által pénzelt baloldali jogvédő szervezet törekvését, miszerint az elítéltek, köztük az erőszakos bűnözők is országszerte teljes jogú választópolgárok lehessenek.

Alabamában 2016 óta törvény mondja ki, hogy bizonyos bűncselekmények – összesen ötven ilyen van – elkövetése kizárja, hogy a büntetését letöltött személy később voksolhasson. Ez viszont azt jelenti, hogy az összes többi bűncselekmény elkövetése miatt nem veszti el a szavazati jogát az elkövető. A vita lényege, hogy a Soros-szervezetek azt akarják elérni: kötelező legyen közpénzen kiértesíteni a kiszabadult bűnözőket a választójoguk rehabilitálásáról. 

Vagyis a Soros-szervezetek (köztük az amerikai TASZ, az ACLU) a bűnözők jogait védik, de ugyanezek a csoportok rengeteg pénzt áldoznak arra is, hogy az elítélteket elvigyék szavazni. A Soros által pénzelt, clintonista, liberális Center for American Progress egy tanulmányában meg is fogalmazta, hogy „több tízezer újonnan regisztrált elítélt voksával meg lehetne fordítani az alabamai időközi választás kimenetelét”. A kampány során, melyet a milliárdoshoz köthető szervezetek aktívan folytattak, az utolsó hetekben ezrével regisztráltak az elítéltek, hogy szavazhassanak. Jones ráadásul nem csupán voksokat remél a Soros-hálózat segítségével, de támogatja is a közpolitikai javaslataikat. Nevezetesen azt, hogy enyhítsék a büntetőjogot például a drogokkal való visszaélések, az ezekkel kapcsolatos bűncselekmények esetén.

Borítófotó: Doug Jones, a demokrata jelölt az alabamai választáson. Támogatta Soros alapítványait

Ezek is érdekelhetnek

További híreink