Újabb bizonyíték az elhibázott német bevándorláspolitikára: nem találnak 30 ezer elutasított menedékkérőt

Hírek
Nem tudnak semmit a hatóságok Németországban 30 ezer elutasított menedékkérő hollétéről - tudósít az MTI a Bild című német lap cikke alapján.  

A beszámoló szerint a külföldi állampolgárok nyilvántartásában (AZR) a legutóbbi teljes év végén, 2016. december 31-én 54 437 ember szerepelt a jogerősen az ország elhagyására kötelezett elutasított menedékkérők csoportjában, de közülük csak 23 617 ember részesült ellátásban. A fennmaradó 31 820 emberről semmilyen adatuk nincs a hatóságoknak.

A szövetségi belügyminisztérium a lap érdeklődésére közölte: nem lehet kizárni, hogy a nyilvántartásban távozásra kötelezett elutasított menedékkérőként szereplő emberek egy része már valóban elhagyta az országot, de ezt nem rögzítették hivatalosan és ezért nem törölték őket a regiszterből, és az is előfordulhat, hogy azért nincsenek adatok valakiről, mert eltűnt a hatóságok látóteréből.

A lap szerint az állásfoglalás azt jelenti, hogy az AZR-ben még szereplő elutasított menedékkérők közül sokan nem is tartózkodnak Németországban, vagy még az országban vannak, de ismeretlen helyen. 

A jelenség nem új – tette hozzá a Bild, felidézve, hogy a kormány már 2015-ben azt válaszolta az ellenzéki Die Linke (Baloldal) parlamenti  frakciójának egy írásbeli kérdésére, hogy valószínűleg sok elutasított menedékkérő úgy hagyta el az országot, hogy távozásának tényét nem rögzítették a hivatalos nyilvántartásokban.

Ez "a kormány szegénységi bizonyítványa" – mondta a lapnak Ulla Jelpke, a Baloldal egyik képviselője. Hangsúlyozta, hogy a kormánynak vissza kell szereznie az ellenőrzést a folyamatok felett, és megbízható adatokat kell szolgáltatnia.

Azt már mi tesszük hozzá, nehéz úgy ellenőrizni a migrációs folyamatokat, ha Európában még mindig ragaszkodnak ahhoz, hogy még annyi időre sem lehet korlátozni a bevándorlók mozgását, amíg legalább az kiderül, hogy jogosultak-e a menekültstátsuszra.

Ezek is érdekelhetnek

További híreink