Az európai statisztikai hivatal adatai szerint a görögök, szlovákok, írek, portugálok, dánok munkaideje növekedett meg leginkább, ezzel szemben hat tagállamban a korábbinál kevesebb órát dolgoztak.
Ezt a sort Belgium vezeti, ott 3,6 százalékkal csökkent a munkában töltött idő, de kevesebbet dolgoztak a hollandok, a franciák, az észtek és a bolgárok is.
Uniós szinten a nők által ténylegesen ledolgozott összes munkaóra valamivel nagyobb mértékben nőtt (+3,3%), mint a férfiak munkaórái (+2,7%). A legtöbb tagállamra ez a tendencia volt a jellemző. Görögország ebben is extrém eredményt mutatott, ott 23,9 százalékkal nőtt a nők által ledolgozott tényleges munkaórák száma, míg a férfiaké csak 14,5 százalékkal.
A főállásban ledolgozott tényleges munkaórák változásának iránya a legtöbb tagállamban azonos volt a férfiak és a nők esetében.
Az egyetlen kivétel Szlovénia (ahol a nők által ledolgozott órák -0,1%-kal csökkent, szemben a férfiaké 2,0%-os növekedéssel), Luxemburg (nők: +0,7%, férfiak: -0,8%) és Bulgária (nők: +0,4%, férfiak: -2,7%).
Magyarország az átlagot tekintve a középmezőny vége fele van, sokkal többet nem kellett dolgozniuk a hazai munkavállalóknak, átlagosan három százalékkal nőtt a munkaidő. De a magyar nők majdnem 5 százalékkal míg a férfiak 1 százalékkal dolgoztak többet, mint az év első három hónapjában.
(Borítókép: Shutterstock)