Az alku értelmében a béremelés összesen 14 100 fő dolgozót érint. A Tesco a 2018-as béremeléssel 2017 január óta 11,1 milliárd forintot fektetett a munkatársak bérének növelésébe. A vállalat hangoztatja elkötelezettségét az iránt, hogy a bérfejlesztéssel a 2016-ban megkezdett úton haladjon tovább, és 2018-ban is a szakképzett bérminimum felett tartsa a fizetéseket. A 2018 januárjától az áruházláncnál elérhető legalacsonyabb bér továbbra is jelentősen magasabb lesz a garantált szakképzett bérminimum összegénél (197 000 forint a 180 500 forinthoz képest). Ráadásul ez vonatkozik a szakképzettséget nem igénylő munkakört betöltő dolgozókra is, így közel négyezer nem szakképzett ember is részesül az emelésben.
A 2018-as évre meghatározott 197 ezer forintos legalacsonyabb bér meghatározásakor – amit az áruházlánc bérpótlékkal, cafetériával és egyéb juttatásokkal egészít ki, így az a Tesco szerit a pótlékokkal, túlórákkal a bruttó 227 700 forintot is elérheti – a cég kiemelt figyelmet fordított a legalacsonyabb fizetési kategóriákra. Ahol az emeléssel közel 10 százalékos bérfejlesztést hajt végre, csakúgy, mint a raktári dolgozók esetében. A Tesco a béremelések mellett nagy hangsúlyt fektet a folyamatos fejlődés biztosítására: a 2017-es évben közel százmillió forintot fektetett be összesen több mint ezer dolgozó OKJ képzésébe.
„Arra törekszünk, hogy munkavállalóink számára versenyképes juttatási rendszert biztosítsunk, és hosszú távú karrierjük építésén is velük együtt dolgozzunk” – magyarázta Pártos Zsolt, a Tesco ügyvezető igazgatója. A Kereskedelmi Dolgozók Független Szakszervezete (KDFSZ) és a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete (KASZ) úgy gondolják, hogy lehetőségeikhez képest megtették, amit meg lehetett, és egy eredményes tárgyalássorozatnak értek a végére. „A szakszervezetek üdvözlik a Tesco partneri hozzáállását és hajlandóságát az együttműködésre” – mondta Bubenkó Csaba, a KDFSZ elnöke.