“Örömmel tölt el, hogy a Universal egybegyűjti és kézben tartja dalaim katalógusát. Lényeges számomra, hogy a pályafutásom során született munkáim olyan helyre kerüljenek, ahol értékelik és tisztelik azokat. Nem csak a régi rajongók felé épülhetnek új utak, dalaimat új közönség, zenészek és generációk számára mutathatják be” – mondta Sting, miután februárban a teljes dalszerzői katalógusa – 600 dal szerzői jogai, tehát a The Police zenekarnak írt és szólókarrierje során született szerzeményei és azok jövőbeni jogdíjai – az Universal Musichoz került. A hírek szerint 93 milliárd forintért, 300 millió dollárért köttetett meg az üzlet. Egy zeneműnek kétféle jogdíja van: az egyik a szerzői, a másik, ami a felvétel (újrafelvétel vagy feldolgozás) után illeti meg a jogtulajdonost.
A Figyelo.hu is megírta, hogy a nemzetközi sztárok sorra túladnak a szerzői jodíjaikon. Decemberben Bruce Springsteen jelentette be, hogy 550 millió dollárért adta el a katalógusát a Sonynak, nem sokkal előtte a 2016-ban elhunyt David Bowie hagyatéka került a Warnerhez 250 millió dollárért. 2020-ban Bob Dylan, Stevie Nicks, Neil Young és Paul Simon is eladta szerzeményeik jogait.
A zeneipar az elmúlt néhány évben gyökeresen átalakult: a streaming, zenemegosztó korszakban felértékelődtek a zeneszerzők életművei.De nem csak a nagy kiadók látnak lehetőséget a sztárok jogdíjaiban: olyan befektetési alapok mint a KKR, a Blackstone vagy az Apollo Global Management is beszállt az üzletbe; több mint 3 milliárd dollár értékben vásároltak zenei szerzői jogokat.