Varga Mihály a megállapodásokat értékelve elmondta: a pénzügyi együttműködés keretében a magyar tapasztalatok tanulmányozásával lehetőség nyílik a vietnami állami intézmények pénzügyi és költségvetési gazdálkodásának fejlesztésére, a sikeres magyar államadósság-kezelési gyakorlatok megismerésére. A szakképzési együttműködés során népszerűsítjük a szak- és felnőttképzést, tájékoztatást adunk a képzések jogi hétteréről, közös képzési- és csereprogramokat szervezünk a vietnami partnerekkel. A tárcavezető kiemelte: Magyarország kész megosztani gazdaságszabályozási és modernizációs tapasztalatait, hogy ezzel is segítse a távol-keleti ország gazdaságának további fejlődését.
Varga Mihály ismertette: az elmúlt években Vietnam jelentős gazdasági és társadalmi fejlődésen ment keresztül, tartósan 6 százalék felett növekszik a gazdasága, és kétoldalú kapcsolatainkat tekintve is ígéretes, hogy Vietnam hivatalosan is a közepesen fejlett országok sorába lépett. Magyar részről ezért várakozással tekintünk az Európai Unió és Vietnam közötti szabadkereskedelmi megállapodás aláírására, hogy mielőbb megkezdhessük az abból fakadó gazdasági előnyök kihasználását – tette hozzá.
A kétoldalú áruforgalom tavaly 40 százalékkal, az idei év első felében 96 százalékkal bővült, és egyre több magyar vállalat érdeklődik a vietnami üzleti lehetőségek iránt.