Magyar „robotok, lányok és sárkányok” a nemzetközi siker kapujában

Hírek
Hazai „lányok, robotok és sárkányok” rajzolt megfelelői lépnek be a globális digitális kiállítóterembe, jövő héttől megvásárolhatók lesznek ezek az e-műalkotásaok. Ugyanis Girls, Robots, Dragons címmel indít digitális NFT (non-fungible token) kampányt az ismert magyar illusztrátor páros Boros Zoltán és Szikszai Gábor. Az e-kollekció megnyitó eseményének a játékosok kedvenc találkozóhelye a Barcraft adott otthont csütörtökön délután a Nyugatinál.

A Boros-Szikszai művészpáros karrierje a kilencvenes években indult, amikor fantasy és sci-fi könyvborítók sokaságát készítették a hazai könyvkiadók számára.

A hazai sikerek után Amerikában próbáltak szerencsét és az elmúlt években szinte az összes nagy nemzetközi játéktervező cégnél megfordultak.

Olyan cégeknél és olyan játékokon dolgoztak, amelyek az összes játékrajongó számára kellemes emlékeket ébresztenek. A Niantic, a Blizzard, a Magic the Gathering, vagy a Word of Warcraft mindegyike egy állomás volt az életükben, de a két művész számos alkotása köszön vissza a Heartstone vagy a Starwars karaktereiben is.

Most egy egészen új kihívást vállaltak fel azzal a dinamikus NFT kollekcióval, amely bemutatóját egy rendhagyó kiállítás keretei között tartották a Barcraftban. A Girls, Robots, Dragons az első kísérletük az NFT – digitális műalkotás – rajongók meghódítására.

A projekt sok tekintetben valóban kísérlet, hiszen a digitális műalkotások és a dinamikus NFT technológia ötvözete egészen új lehetőségekkel gazdagítja a művészek eszköztárát. A két művész természetesen a tőlük megszokott fantasztikus részletességgel kidolgozott karakterei a kártyaszerű formátumukkal a játékok világát idézik. A kollekcióhoz kapcsolódó játékok és közösségépítő lehetőségek új utakat nyitnak meg a művészek a rajongóik között.

A GRD (GRD.fan) oldalán június 6-án megjelenő digitális műalkotások nemcsak grafikailag izgalmasak, technológiailag is újszerűek. A megvásárlásukkal akár valódi, a művészek által szignózott festményekhez, vázlatokhoz juthatunk, vagy akár megszervezhetünk velük egy online meetinget.

Az itt alkalmazott egy gyakorlatilag magyar találmány (e téren a fejlesztők szerint a világ élvonalába tartozunk) az úgynevezett dinamikus NFT. E technológia minden részletében támogatja a kollekciót és a digitális művészet számára új lehetőségeket teremt.

Megvalósítója a szingapúri Galaxis.xyz mintegy egy évvel ezelőtt dobta ki az első dinamikus NFT-it piacra még EtherCards néven, hatalmas sikerrel. A cég magyar alapítója Kristóf András megelégelte az NFT technológia addigi értékajánlatát és kifejlesztette azokat a lehetőségeket, amelyekkel az NFT-ket számtalan hasznos funkcióval láthatták el.

Az így megszületett dinamikus NFT technológia lett az alapja diszkont kártyák, hűségkártyák (Discount Cards, Loyalty Cards), kedvezményes belépők, vagy multiverzumos játékok egyre több lehetőséget kínáló sokszínűségének.

Ez a lehetőség nyitott kapu a zenészek, festők, digitális művészek, kreatívok, játékfejlesztők, sportrajongók és a híres márkák számára.

Boros Zoltán és Szikszai Gábor robotjai és sárkányai ebben a világban is képesek meghódítani a rajongókat.

Egyedül a megjelenés változott, a ragyogó képek ezentúl digitális tárcák kincsei lesznek egy hatalmas kollekció nagyszerű darabjaiként.

(A jövő csütörtökön, június 9-én megjelenő nyomtatott Figyelő hetilap Skynet rovatában bővebben is olvashatnak a témáról)

Ezek is érdekelhetnek

További híreink