Magyar gázhelyzet: megfelelő ütemű a tározók feltöltése

Hírek
Augusztus 1-jére az európai uniós gáztárolási rendelet előírásaihoz képest 920 millió köbméterrel több gáz volt a magyarországi tárolókban – közölte a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH).

Az adataik szerint továbbra is megfelelő ütemben halad a hazai gáztárolók feltöltése. Az öt magyarországi gáztárolóba 3,25 milliárd köbméter földgázt tároltak be augusztus első napjáig, ami az összkapacitást tekintve 51,34 százalékos töltöttséget jelent – írta a MEKH közleményében.

Az európai uniós gáztárolási rendeletben előírt betárolási ütemezés alapján Magyarországnak november 1-jéig 5 éves átlagfogyasztása 35 százalékát kell kötelezően betárolnia, ami 3,65 milliárd köbméter. A rendelet augusztustól novemberig havi bontásban írja elő az egyes országok számára betárolandó mennyiségeket.

A Magyarország számára előírt mennyiség augusztus 1-jére 2,33 milliárd köbméter volt, vagyis az adott időpontra az uniós előírásokhoz képest 920 millió köbméterrel több földgáz került be a magyar gáztárolókba.

Az augusztus 1-jére betárolt 3,25 milliárd köbméter, az elmúlt 5 éves összesített átlagfogyasztás 31,13 százaléka, az éves lakossági fogyasztás 82 százaléka.

Ezek is érdekelhetnek

További híreink