Londoni és berlini állomásokkal véget ért az MFB bankcsoportba tartozó Hiventures szakmai együttműködésében megvalósuló Startup Campus program hazai és nemzetközi roadshowja. De a legfontosabb hír ennek kapcsán: a Startup Campus fél éven belül a brit és a német fővárosban helyi központot hoz létre, elősegítve a magyar és közép-kelet-európai startupok globális piacra lépését. Woow, köszönet a segítségért, nagyon jól jön ez a startup közösségnek.
A Startup Campus program célja egyébként eléggé nemes amúgy is. Jelesül, hogy ösztönözze az egyetemeken születő innovatív ötletek piacra lépését és szakmai mentorálással segítse a fiatal innovátorokat.
A NKFIH támogatásával életre hívott Startup Campus 2016-os indulásának nagy sikere után, idén már öt vidéki egyetemvárosban (Győr, Debrecen, Veszprém, Miskolc és Pécs), Budapesten, valamint Londonban és Berlinben is bemutatkozott.
A programsorozatnak köszönhetően az elmúlt két évben több mint 2000 fiatal 250 vállalkozói projektje került reflektorfénybe, idén pedig 50 innovatív vállalkozás mutatkozhatott be.
Ami még fontosabb: szoros együttműködés és közös gondolkodás indult el a helyi inkubátorok, egyetemek és a városvezetés, valamint hazai és helyi nagyvállalatok között az innovációs ökoszisztéma fejlesztéséért.
És egy további előny: a szervezők és a szakmai zsűri minden helyszínen számos olyan ötlettel találkozhattak, melyek alkalmasak lehetnek a Hiventures országos szinten elérhető befektetési tőkeprogramjaira (inkubációs, magvető, növekedési).
„A Startup Campus program a városok helyi innovációs ökoszisztémáinak szereplőivel együttműködésben teret biztosít a startup projektek bemutatkozására. Ez a rendezvénysorozat közvetlenül kapcsolja be a Hiventures befektetési programjaiba az innovatív vállalkozásokat, mely egyedülálló lehetőséget jelent a régióban. A program erősségét mutatja, hogy idén Londonban és Berlinben is lehetőséget adott magyar csapatoknak, hogy megmutassák ötleteiket, akik a nemzetközi szakmai zsűri előtt is kiválóan teljesítettek” – húzta alá Katona Bence, a Hiventures Kockázati Tőkealap-kezelő befektetési vezérigazgató-helyettese.
Az Enterprise Hungary szervezésében megvalósuló programban rejlő lehetőségeket, illetve annak növekvő szerepét mutatja az is, hogy a világ legnagyobb inkubátorházainak vezetői is kíváncsiak voltak a magyar startup vállalkozásokra: a programsorozat olyan globális szereplők érdeklődését is felkeltette, mint a Techstars, a Startup Bootcamp, vagy a Plug and Play.
„A következő fél évben Londonban és Berlinben is létrehozzuk a Startup Campus helyi szervezeteit, hogy elősegítsük a magyar és közép-kelet-európai induló startup vállalkozások szakmai piacra lépését és validálását” – jelentette be Kovács Zsolt, az Enterprise Hungary vezetője.
A Startup Campus tervei között szerepel, hogy Európán kívüli partnereivel együttműködve startup csereprogramot hozzon létre – a Startupok Erasmus programját –, amely az innovatív vállalkozások globális piacra való lépését támogatja, így például Kínában, Szingapúrban és Indiában.