Zártkörű részvénytársasági formában működik tovább a Magyarország egyik legnagyobb logisztikai központjának helyet adó BILK Logisztikai Nyrt. – közölte a vállalat csütörtökön. Azt írták, hogy a társaság tulajdonosai értesítették a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) vezérigazgatóját arról, hogy
a gazdasági tendenciákra és a befektetői hangulatra tekintettel már nem tervezik részvényeik tőzsdei kereskedésének megkezdését, ezért kezdeményezik a részvénysorozat törlését a terméklistáról.
A vállalat 2018-ban alakította át működési formáját azzal a szándékkal, hogy értékpapírjai 49 százalékát a börzén értékesítse, majd szabályozott ingatlanbefektetési társasággá (SZIT) alakulva növelje tovább jövedelemtermelő képességét.
Közölték: a részvények zártkörű értékesítése eredmény nélkül zárult, mivel az eljárás során nem jött létre a SZIT törvény által elvártakkal is összhangban lévő, optimális befektetői struktúra megfelelő ár mellett.
„A társaság a racionalitás határáig kitartott eredeti szándéka mellett, folyamatosan elemezte a befektetői környezetet és azokat a gazdasági folyamatokat, amelyek szükségesek az értékpapírok pénzpiaci értékesítésére vonatkozó döntés meghozatalához”
– fogalmaztak a közleményben. A tulajdonosok végül úgy ítélték meg, hogy a pandémia következtében kialakult nemzetközi gazdasági visszaesés olyan jelentős hatást gyakorolt a befektetőkre, ami a részvények kivezetésére vonatkozó döntés meghozatalához vezetett.
A társaság fejlődése és jövedelemtermelő képessége az értékpapírok kereskedésének hiányában is töretlen volt: bérbeadható raktárkapacitása 2018-ban 3800 négyzetméter raktárral, 2019-ben további, 19 800 négyzetméter területű raktár-, és 1500 négyzetméter irodaterülettel bővült, és jelenleg eléri a 207 328 négyzetmétert. A vállalat árbevétele 2018-ban meghaladta a 12 millió eurót, 2019-ben a 13,3 millió eurót, az EBITDA 2019-ben 20 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbi értéket.
A BILK raktárváros kapacitásai iránt a jelenlegi gazdasági körülmények között is állandó és növekvő a kereslet: a kihasználtsági mutató a 2018. évi kivételesen magas 98,7 százalékról 2020-ra tovább javult és meghaladta a 99,1 százalékot. A logisztikai központ nem merítette ki a kapacitásbővítés tartalékait, előkészített egy újabb, 9600 négyzetméter területű raktárcsarnok létesítésére vonatkozó fejlesztést – írták.
(Borítókép: scmonitor.hu)