Jönnek a kiemelt turisztikai térségek

Hírek
A Balatonnál 367 milliárd, Sopron és térségében 60 milliárd, a Felső-Tisza vidékén pedig 100 milliárd forint értékben valósulnak meg beruházások.

A turisztikai ágazat vezetése egy múlt heti háttérbeszélgetésen vázolta a turizmusfejlesztés új irányát, amely a desztináción alapul. Ennek lényege, hogy egy-egy térségben egymásra épülő, egymást kiegészítő élményekkel várják a turistákat. Ahol már létezik szolgáltatás, ahhoz illeszkedve kínálnak más látványosságokat. Például, ahol wellness szálló működik, ott a vendég ne csupán a fürdő, az étterem és a szobája között ingázzon, hanem élménypontok várják a közelben, s kimozduljon. Látogassa meg a kalandparkot, menjen el biciklizni, keresse fel a kilátót, vegyen részt bortúrán, hogy a jelenlegi egy- két napos tartózkodási idő három, négy öt napra emelkedjen. A szolgáltatást nyújtók nem a versengésben lesznek érdekeltek – mondta Guller Zoltán, a Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgatója – hanem abban, hogy reklámozzák egymást, s minél tovább ott tartsák a vendégeket.

ÉLMÉNYÍGÉRETEK

A túlzott fővároscentrikusságon enyhít az új turizmusfejlesztési stratégia azáltal is, hogy az ország különböző tájegységeit kiemelt turisztikai térségekké nyilvánítják. Eddig a Balaton, a Sopron-Fertő-táj és Budapest mellett Tokaj, Felső-Tisza és Nyírség térség turisztikai fejlesztéséről döntött a kormány.

 

További részletek a Figyelő 2017/12. számában!

Ezek is érdekelhetnek

További híreink