Hidrogén offenzívát indít a Bosch 

Hírek D. GY.
A klímabarát közlekedés területén a Bosch Rexroth a Maximator Hydrogen vállalattal együttműködve világszerte 4 ezer hidrogén-töltőállomás kiépítését tervezi 2030-ig, így minden ilyen állomás Bosch komponensekkel működhet. 

A Bosch intenzíven dolgozik a hidrogénalapú gazdaság kialakításán, a fenntartható technológiák ipari méretű gyártásában szerzett tapasztalataival aktívan támogatja az alternatív energiákra történő átállást. A hidrogénfelhasználás technológiáit a Bosch különböző ágazatokban kínálja: mobil és telepített üzemanyagcellákat fejleszt, hidrogén-töltőállomásokat szerel fel kompresszorokkal, valamint a hidrogén-előállítás piacára is belép – áll a vállalat közleményében. A Bosch Rexroth a Maximator Hydrogennel együttműködésben közös megoldást fejlesztett ki a hidrogén-töltőállomásokhoz, -tartályokhoz és -csővezetékekhez szükséges hidrogénsűrítési folyamatokhoz.

A cél az, hogy 2030-ra mintegy 4000 hidrogén-töltőállomáson legyen elérhetővé ez a technológia, így világszerte minden harmadik hidrogén-töltőállomás Bosch-komponensekkel működhet.

Az ipar globális energiaigénye egyre növekszik, az egyik fő kihívást pedig a megújuló forrásokból származó energiaforrások ingadozása jelenti. A megoldásban sokat segíthetnek az úgynevezett szilárd-oxidos üzemanyagcellák. Ezeket decentralizált mikroerőműveknek tekinthetjük, melyeket rugalmasan, a tényleges energiafelhasználás helyszínén lehet üzembe helyezni, így ideális megoldást jelenthetnek az ipar hatékony energiaellátására. Már jelenleg is több mint 50 telepített Bosch-üzemanyagcella üzemel különböző ipari helyszíneken, a sorozatgyártás beindítását 2024-re tervezi a vállalat.

A vállalat a jövőben nemcsak a hidrogén sűrítésének és elektromos árammá alakításának technológiáját kínálja, hanem magában a hidrogén előállításában is részt kíván venni. Ezért az évtized végéig a vállalat nagyságrendileg 500 millió eurót fordít az elektrolizáló berendezések részegységeinek fejlesztésére. Ezek a berendezések az elektrolízis során az elektromos energia segítségével a vizet hidrogénre és oxigénre bontják.

A Bosch saját németországi, hamburgi gyárában már működik egy olyan úgynevezett hidrogénciklus, amelyet a jövő gyáraiban használnak majd. A hidrogénciklus során megújuló forrásokból származó energia felhasználásával, az elektrolizáló berendezés segítségével zöldhidrogént állítanak elő. A zöldhidrogént a gyártási folyamatokhoz használják fel, illetve – szintén Bosch-technológia segítségével – sűrített hidrogént tankolnak az üzemanyagcellás járművekbe.

A Bosch csoport világszerte mintegy több mint 400 ezer munkatársat foglalkoztat, tavaly 78,7 milliárd euró árbevételt ért el.

A cégcsoport négy üzleti területen végzi tevékenységét, ezek a mobilitási megoldások, az ipari technika, a fogyasztási cikkek, valamint az energia- és épülettechnika.

Ezek is érdekelhetnek

További híreink