Kétszer csináltam Som Lajossal interjút, egyszer a Rockinformba, utána az MTV Napi Mozaikjába. Szűk másfél évtizede. Mit szépítsem, Lajos, az egykori ikon, élőben már nem volt ikon. De jó arc maradt. Egy nagyon csalódott ember. A Rockinformos beszélgetéskor képtelennek bizonyult túllépni a Piramis megszűnésén. Több mint két évtized távolából is úgy érezte, elárulták. Mániákusan ismételgette: a Piramis volt Magyarország legjobb rockzenekara.
A tévériport nyersanyagából komoly küzdelmek árán sikerült néhány hasznos mondatot bevágni. Akkor sem tudott szabadulni meggyőződésétől, hogy a Piramis volt a legjobb. A forgatás végeztével némi lökdösődésre is sort kerítettünk, ami hamarjában kellemes sörözésben oldódott barátsággá.
Jó régen jártam nála utoljára. Még a Benczúr utcai lakásban. Ott hívtak meg esküvőjükre utolsó feleségével.
Október elsején töltötte be a hetvenet.
A Neoton basszusgitárosaként vált országosan ismertté, s jelent meg első nagylemeze. Ez a Neoton nem a diszkós Neoton volt! Külföldi turnéjukon, egy Black Sabbath koncert után döntöttek Balázs Fecóval, metál zenekart alapítanak. Így született a Taurus, amelyben Radics Béla játszott gitárosi poszton. Nagylemezt nem engedtek megjelentetni, még azon az áron sem, hogy Som Lajost Zoránnak kellett váltania az együttesben. Következtek a nyugati vendéglátós évek, Köves Pinyó Miklóssal. Itt találták ki a Piramist. A fantasztikus sikerű banda feloszlása után jött a rövid életű Senator, Szekeres Tamással és Takáts Tamással. A rendszerváltást követően néhány bulira összeállt a Piramis, majd lemezt adott ki Závodi Jánossal. Utolsó nagy nekifutása, a Slamovits Istvánnal megálmodott StOrM, sosem lépett színpadra. A Piramis, Révész helyén Nemcsók János énekessel és nélküle folytatta, igaz Vörös Gábor, basszusgitáros mindvégig csak helyettesítette Lajost, amíg egészségi állapota meg nem engedi, hogy csatlakozzon.