Június 30-án értesítették az intézmények vezetőit, hogy Kásler Miklós, az emberi erőforrások miniszterének javaslatára nyolc hónapos szolgálatuk után, július elsejétől kivonják az odarendelt katonákat, illetve a rendőröket 93 egészségügyi intézményből.
A cikk szerint
a katonák irányították a betegeket, segédkeztek az oltások adminisztrációjában, a Covid-ágyak bővítésekor szállították a bútorokat, betegeket.
Egy név nélkül nyilatkozó szakértő arra hívta fel a figyelmet, hogy a katonák az egészségügy békeidőben is fennálló munkaerőhiányát pótolták:
a járványvédekezésre hivatkozva parancsra mozgatható emberekhez jutottak az kórházak.
A katonák kivonásával párhuzamosan a kórházparancsnokokat is visszahívták a gyógyítóintézményekből – írta a lap, amely szerint az érintettek tavaly március óta felügyelték az intézmények készletgazdálkodását, segítettek megszámolni a főigazgatóknak a védekezéshez szükséges eszközöket. De az ő közbeavatkozásukat kérte a mentőszolgálat is, ha egy-egy intézmény valamilyen okból nem akarta fogadni a beteget.
Máshol összeomlott, Magyarországon állta a sarat az egészségügy
(Borítókép: Müller Cecília országos tisztifõorvos (j4) és Horváth Kálmán, Tolna megyei kormánymegbízott (j6) a honvédség oltóbuszának munkatársaival Faddon, a mûvelõdési ház udvarán 2021. május 25-én. (MTI/Kiss Dániel)