Pedro Almodóvart választották zsűrielnöknek. A stílusteremtő alkotó Matador című filmjével futott be, csakúgy mint főszereplője, Antonio Banderas. Almodóvar kétszer nyert Cannes-ban, 1999-ben a Mindent anyámról, majd 2006-ban a Volver című mozikkal.
A megnyitó és záróünnepség ceremóniamestere a gyönyörű Monica Belucci. A kultfilmmé vált Visszafordíthatatlan, amelyben férjével Vincent Cassellel játszott, 2002-ben óriási botrányt kavart a filmfesztiválon. Főleg az a jelenet verte ki a biztosítékot a műértő közönségnél, amelyben Beluccit egy 12 perces, vágás nélküli jelenetben megerőszakolják.
Közép-Európát hazánk képviseli legtöbb alkotással. A Cannes-ban bemutatott, azóta ikonikussá váló művek sorából, Jancsó Miklós Szegénylegények és Makk Károly Szerelem című filmje után, idén Fábri Zoltán felújított, digitalizált Körhintája kerül közönség elé.
A Körhinta mellett újravetítik, többek közt, a René Clément rendezte Harc a sínekért, Michelangelo Antonioni Nagyítás, Bob Fosse Mindhalálig zene, Andrzej Wajda Vasember, vagy Luis Buñuel A nap szépe című munkáit.
Mundruczó Kornél ötödször szerepel Cannes-ban. A Jupiter holdjával olyan rendezőkkel küzd az Arany Pálmáért, mint mások mellett, François Ozon, Jacques Doillon és Sofia Coppola.
A versenyprogram más szekcióiba került a Színház- és Filmművészeti Egyetem végzős hallgatója, Szentpéteri Áron Láthatatlanul című vizsgafilmje, illetve a felvidéken született Kristóf György szlovák-magyar koprodukcióban, cseh és francia partnerekkel forgatott Out című alkotása.
Külföldi forgalmazóknak a cannes-i filmvásáron vetítik le első ízben Herendi Gábor, Magyarországon elképesztő sikert arató Kincsemjét.