Brüsszel továbbra is Sorost védi

Hírek
Soros György és a hálózatához tartozó személyek rendszeres vendégei az Európai Bizottságnak, így nem meglepő, hogy a brüsszeli testület mindent megtesz az amerikai milliárdos érdekeinek védelméért. Most éppen az illegális bevándorlás támogatását és szervezését ellehetetlenítő Stop Soros miatt indítanak kötelezettségszegési eljárást hazánkkal szemben.

Soros György és a hálózatához tartozó személyek rendszeres vendégeknek számítanak az Európai Bizottságnál, szinte hetente találkoznak az Európai Bizottság képviselőivel, maga Soros is évente többször Brüsszelbe látogat. A Nyílt Társadalom Alapítvány brüsszeli központjának képviselőivel egy összeállítás alapján a Bizottság alelnöke, Frans Timmermans tavaly háromhavonta egyeztetett. A megbeszéléseken a magyar civil törvényről, a CEU-t is érintő jogszabályról és a migrációról volt szó.

Az Európai Bizottság több vezetője ráadásul évtizedes barátja Soros Györgynek, Frans Timmermans alelnök nemrég például arról beszélt, hogy minden fontos kérdésben kikéri az amerikai milliárdos véleményét. A magyar civil törvényt Timmermans többször is keményen bírálta, az Európai Parlament április 26-i vitáján is felszólalt. Egy nappal később találkozott Sorossal, április 28-án pedig ismét a brüsszeli Soros-szervezet (OSEPI) emberé­vel egyeztetett.

Nem meglepő tehát, hogy Brüsszel kötelezettségszegési eljárást indított a Stop Soros törvénycsomag és az azzal összefüggő Alaptörvény-módosítások miatt. A brüsszeli vezetők célja ugyanis az, hogy előbb-utóbb minden európai állam befogadja az illegális bevándorlókat. Ennek a folyamatnak a legnagyobb támogatói és szervezői a Soros által finanszírozott szervezetek, melyeknek most védelmére kelt az Európai Bizottság.


Fotó: Frans Timmermans, az Európai Bizottság első alelnöke sajtóértekezletet tart az Austria Center Vienna (ACV) nevű konferenciaközpontban 2018. július 6-án. Július 1-jétől fél éven át Ausztria tölti be az Európai Unió soros elnöki tisztségét.

A Népszava azt írta, az EU ellenőrző és végrehajtó testületének véleménye szerint a jogszabályok több ponton EU-s előírásba ütköznek. A balliberális lap Christian Wigand bizottsági szóvivőt kérdezte az új szabály kapcsán, aki állítólag „nem minden aggodalom nélkül tekint a magyar parlamentben szavazásra bocsátott törvényre és alkotmánymódosításra”. „Nem fordíthatunk hátat azoknak az értékeknek és elveknek, amelyekre Európa épült” – kommentálta korábban a budapesti fejleményeket a szóvivő a lap szerint. A Népszava információi szerint az Európai Bizottság ráadásul bírósági szakaszba lépteti a magyarországi menekültügyi szabályozás miatt még 2015-ben indított kötelezettségszegési eljárást is.

Nem ez az első ilyen eset, a korábbi hasonló kötelezettségszegési eljárások mellett az Európai Parlament két héttel ezelőtt egy állásfoglalást szavazott meg, melyben azt kérték: ne vonják büntetőeljárás alá a bevándorlókat „humanitárius okokból” segítő civil szervezeteket. Áprilisban pedig azt kérte az Európai Parlement, hogy jöjjön létre az „európai értékek” védelmén dolgozó „civil” szervezetek támogatására szolgáló eszköz, pénzügyi alap.

Jól látszik tehát, hogy egy összehangolt, politikai alapú támadásról van szó, melynek célja az illegális bevándorlás szervezését és támogatását ellehetetlenítő magyar törvények megszüntetése. A magyar kormány ebben a helyzetben csupán annyit tud tenni, hogy higgadtságát megőrizve, az eddigi kötelezettségszegési eljárásokhoz hasonlóan a jog nyelvén képviseli hazánk álláspontját. Ez eddig bejött, hiszen az ilyen eljárások többsége Magyarország számára kedvezően végződött.

Borítóftó: Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke (b) fogadja Soros György magyar származású amerikai üzletembert, a New York-i Soros Fund Management befektetési társaság elnökét Brüsszelben 2017. április 27-én.

Ezek is érdekelhetnek

További híreink