Nem szeretnék neveket mondani, de annyit mondhatok, hogy nem csak én tudok róla, hogy vannak még ilyen ügyek
– mondta az Indexnek a diplomabotrányába belebukó Borbélyné Bangó Ildikó, az MSZP parlamenti képviselője. Januárban derült ki, hogy a politikus hivatalos, az Országgyűlésnek leadott életrajzi adataival szemben 2013-ban nem végzett közgazdászként a Budapesti Gazdasági Főiskolán (BGF), nincs diplomája. Az MSZP rögtön kizárta soraiból a politikust.
Az Indexnek a képviselő arról beszélt, az áprilisi választásra készülő MSZP listáján a 10. helyen szerepelt, ami a közös, ellenzéki listán nem biztosított neki befutó helyet, tehát már készült arra, hogy nem folytatja a parlamentben a munkát.
Az Indexnek kifejtette, nehezen viseli, hogy nem egyforma mércével mérnek az ellenzéki összefogásban. Az MSZP-t a szövetségen belül is mindenki gyengíteni akarja. “Azt is ki merném jelenteni, hogy nem mindenki játszik kormányváltásra” – jegyezte meg. Természetesen minden párt részéről vannak helyezkedések ilyenkor.
Arról, hogy miért januárban, a kampány előtt robbanhatott a diplomabotránya feltette a kérdést: vajon rajtam vagy a Szocialista Párton akartak-e ütni egyet? Hozzátette, az elmúlt napok eseményeit figyelve egyértelműen kijelenthető, hogy az MSZP-re mért ütések elég tudatosak.
Szerinte az ellenzéki oldalon egy-egy botrány kapcsán nem hogy megvédenék egymást, inkább egyesek örülnek annak, ha sikerül valakit kipöckölni. Arra a felvetésre, hogy az övéhez hasonló ügybe keveredő momentumos Hajnal Miklós egyéni jelöltként indulhat a XII. kerületben, kifejtette: az ellenzéki pártok felállítottak egy etikai kódexet, ez valakire vonatkozik, valakire pedig nem.
Mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy mi fér bele a későbbi politikai élete szempontjából, és mi nem. A Momentum és Hajnal Miklós úgy döntöttek, hogy nem vállalják az ő hasonló ügyének a következményeit. Én az első perctől kezdve vállaltam a felelősséget, és azt gondolom, hogy Hajnal Miklósnak is vállalnia kellene. Ha valami az egyik pártra vonatkozik, akkor a másik párt képviselőire és jelöltjeire is vonatkoznia kell
– mondta.
A legújabb, MSZP-s politikusokat érintő korrupciós botránnyal kapcsolatban felhívta Hadházy Ákos figyelmét arra, hogy az ártatlanság vélelme mindenkit megillet. (Ismeretes, Hadházy szerint az ügyben többek között érintett Horváth Csabának és Molnár Zsoltnak le kellene mondania az összefogás listás képviselő-jelöltségéről – a szerk.) Szerinte az ellenzék etikai kódexe minden pártra vonatkozik, és ennek értelmében akkor nem lenne helye a listán sem a momentumos Cseh Katalinnak, sem az olyan DK-s politikusoknak, mint Czeglédy Csaba, Ráczné Földi Judit vagy éppen Gréczy Zsolt. Emlékeztetett, ha nyer az ellenzék a választáson, Hadházy Ákos lesz a korrupció feltárásáért felelős tárca nélküli miniszter. “Pedig ellene is vannak eljárások” – jegyezte meg.