Az ötödik hullám idején már más kihívásokkal kell megküzdenie az amerikai kórházaknak, mint eddig.
Az omikron gyors terjedése létszámhiányt okoz az egészségügyben, amely most a legégetőbb probléma
– írja az AP hírügynökség. Sorra dőlnek ki az állományból az orvosok és az ápolók.
Az egyébként is leterhelt egészségügyi intézményekben a sürgősségi osztályok tele vannak páciensekkel. Bizonyos kórházakban, a betegek kétharmadának lett pozitív a koronavírustesztje, pedig alapvetően más okok miatt kerültek be – hangsúlyozza a VG szemléje.
Sokan azért jelennek meg a vizsgálatokon, mert aggódnak az új vírusvariánsok következményei miatt és ki akarják vizsgáltatni magukat. Az egyetlen pozitív tényező, hogy
az omikronnal fertőzötteknél kevésbé bizonyult súlyos lefolyásúnak a betegség.
Ennek köszönhetően kevesebb embert ápolnak az intenzív osztályon, mint a korábbi hullámok idején; és lélegeztetőgépre is kisebb arányban szorulnak.
Az aktuális adatok szerint 85 ezer amerikai tartózkodik kórházban a Covid miatt, tehát valamivel jobb a helyzet, mint szeptemberben, a delta variáns idején, amikor ez a szám még 94 ezer volt.
Az omikron ezek ellenére is nagy nyomás gyakorol az egészségügyre, komplett osztályokat zárnak le és elhalasztják a nem életmentő fontosságú műtéteket. Az immáron két éve tartó járványhelyzet következtében minden eddiginél nagyobb kimerültségben szenvednek a dolgozók.
(Borítókép: Getty Images)