1.Wang Jianlin
Vagyona: 33 milliárd dollár
Amikor a XX. század elején kiütött a kínai polgárháború, apja Mao oldalán harcolt a Vörös hadseregben. Wang igyekezett a nyomdokaiba lépni, ezért 16 éven keresztül teljesített katonai szolgálatot. Miután kilépett a fegyveres erőktől a pályája töretlenül ívelt felfelé. Cégcsoportja a Dalian Wanda, már a ’90-es években is az ország egyik legnagyobb ingatlanfejlesztője volt. A vállalataihoz 134 bevásárlóközpont, 82 luxushotel és 213 mozi tartozik.
2. Lee Shau Kee
Vagyona: 31 milliárd dollár
A gyerekkorában a családja annyira szegény volt, hogy húst csak havonta kétszer ettek. Azóta óriási utat járt be: jelenleg övé Hongkong harmadik legnagyobb ingatlanfejlesztője a Henderson Land Development. Mivel Lee Shau még mindig a cég 70 százalékát birtokolja a mai napig teljhatalmú döntéshozónak számít. Mielőtt Hongkongot visszacsatolták Kínához a világ negyedik leggazdagabb embere volt. Azóta jó pár helyet vissza csúszott a ranglistákon.
3. Michael Otto
Vagyona: 18 milliárd dollár
Az apja hamburgi csomagküldő társaságát 1981-ben vette át. Ma már főleg ingatlanban utazik, de a cégcsoportján belül emellett pénzügyi szolgáltatásokkal és e-kereskedelemmel is foglalkoznak. A családjához tartozik az ECE Group is, amelyik világszerte jelenleg mintegy 200 bevásárlóközpontot üzemeltet. Michael Otto a környezettudatosság elkötelezett híve: milliókat költött az Elba folyó menti területeinek a védelmére.
4. Donald Bren
Vagyona: 17 milliárd dollár
Bren nevű cégével az első házát még 1958-ban építette meg egy 10 ezer dolláros kölcsönből. A siker felé vezető úton a legnagyobb lépést 1977-ben tette meg, amikor néhány befektetővel közösen megvették a több mint 100 éves ingatlanfejlesztőt az Irvine-t. Mivel az évek során a társait kivásárolta, ma már Donald Bren a cég egyedüli tulajdonosa. A beruházásai nélkül a kaliforniai Orange megye egészen másképp nézne ki – állapította meg róla egyszer a Los Angeles Times.
5. David és Simon Reuben
Vagyonuk: 15 milliárd dollár
A testvérpár Indiában született, de az Egyesült Királyságban nőtt fel. A vagyonukat az idősebb fivér Simon alapozta meg, amikor megvette Anglia legrégibb szőnyegkereskedő cégét.
Az első közös vállalatuk a fémipari Trans-World volt. A ’90-es évek elején ők bonyolították le a világ alumínium ügyleteinek az 5 százalékát. 2000-ben azonban túladtak a cégen és átnyergeltek az ingatlanpiacra. Egy sor hotel és bevásárlóközpont mellett hozzájuk tartozik London egyik felhőkarcolója a Millbank torony is.