A törlesztés felfüggesztése idején is keresettek a hitelfedezeti biztosítások

Hírek Figyelo.hu

Az OTP Bank legfrissebb kutatásának adatai egyértelműen jelzik, hogy a magyarok három irányban gondolkoznak, ha anyagi biztonságukról van szó: megtakarítás, költség-kontroll és biztosítás – közölte az intézet.

A megkérdezettek kétharmada a pandémia miatt jobban odafigyel a kiadásaira, ugyanennyien készülnek arra, hogy változatlan vagy megnövelt összeget tesznek félre rendszeresen, 100-ból 11-en pedig kifejezetten a járvány hatására terveznek valamilyen biztosítást kötni.

Az óvatosság leginkább a jelzálog- vagy más fogyasztási hitellel – például hitelkártyával, vagy folyószámla-hitelkerettel – rendelkező ügyfelekre jellemző. Ők az átlagot meghaladó arányban keresik a lakásbiztosítási, a hitelfedezeti és a megtakarítással kombinált élet- és nyugdíjbiztosítási termékeket. Az ilyen megoldásokat keresők fele kifejezetten a járvány idején döntött úgy, hogy igénybe veszi valamelyik konstrukciót.

„Az OTP Banknál elérhető, a Groupama Biztosító által nyújtott hitelfedezeti biztosítások az év végéig elrendelt törlesztési moratórium idején is keresettek a hosszabb távú biztonságra törekvő ügyfelek körében. Tapasztalataink egybevágnak a kutatási eredményekkel; a járvány sokakat ráébresztett arra, milyen fontos is felkészülni a váratlan helyzetekre, és mennyit számít a bajban a stabil, kiszámítható pénzügyi háttér, azért is, mert a moratórium lejártával folytatni szükséges a hitelek visszafizetését” – mondta Budai József, az OTP Bank bankbiztosítási főosztályvezetője.

„A törlesztési biztosításaink azoknak az OTP Banknál hitelt igénylő, vagy azzal már rendelkező ügyfeleknek nyújtanak érdemi segítséget, akik szeretnék elkerülni a váratlan helyzetek okozta esetleges törlesztési problémákat a hiteltörlesztés időszakában. Ügyfeleink összesen négy különböző csomag közül választhatják ki az igényeiknek, élethelyzetüknek leginkább megfelelőt” – tette hozzá Gönczi Erika, a Groupama Biztosító bankbiztosítási főosztályvezetője.

A biztosítások iránti igény erősödése összefügg azzal, hogy Magyarországon eddig sokkal több embert érintettek közvetlenül a járvány gazdasági hatásai, mint egészségügyi kockázatai. A megkérdezettek elenyésző része, 4 százaléka tud koronavírusos fertőzöttről az ismerősei körében, miközben a háztartások felének csökkent a jövedelme.

(Borítókép: fizkes, PuzzlePix/Shutterstock)

Ezek is érdekelhetnek

További híreink