A New York Times, melyet sokan a független sajtó zászlóshajójának gondolnak, nem más, mint Soros György propaganda-gépezetének leghatásosabb fegyvere, melynek célja: Izraelt lejáratni és tönkretenni. Soros Izrael-ellenességét már nem csak hazánkban, hanem Amerikában is látják, s hangos vitát váltott ki a közéletben a tőzsdespekuláns mesterkedése.
Elég csak megnézni, hogy az amerikai "filantróp" milyen mértékben vásárolta be magát a napilapba: 2018 közepén Soros közel három millió dollár értékben vett részesedést a New York Times-ban, s azóta a lapot szépen lassan feltölti a saját embereivel.
Erre legjobb példa egy frissen megjelent cikk az újságban. Szerzője Michelle Alexander, aki 2005-ben még egy, az üzletemberhez köthető szervezetnél, a Soros Justice Fellow-nál dolgozott, valamint több tízezer dolláros ösztöndíjakat kapott könyvének elkészítéséhez.
Az írás, melyet Alexander jegyzett, nem más, mint egy Izrael-ellenes kiáltvány, egy modern antiszemita jegyzet, melyet többen is kritizáltak, ám hozzá kell tenni, nem újdonság a Izrael-ellenesség a NYT hasábjain. A cikk legnagyobb kritikusa, Alan Dershowitz szerint az írás legfelháborítóbb része az volt, hogy a szerző állítása szerint Martin Luther King inspirálta. Csak hogy King nem volt Izrael-ellenes, nem úgy, mint a cikk szerzője.
Dan Ganior, az amerikai Media Research Center üzleti és kulturális részlegének alelnöke felhívta a figyelmet Soros György stratégiájára: az üzletember 48 millió dollárt költött arra, hogy saját médiát vásároljon magának, midnd Amerikában, mind azon kívül. Nem csak újságokat vett, hanem újságíró iskolákat is, valamint nem csak a mainstream médiába vásárolta be magát, mint a NYT, hanem kisebb sajtótermékeket is megvett, hogy elérhesse céljait.
De mik ezek a célok? Pontosan az, amiről Soros emberének, Michelle Alexandernek a cikke szól. Izrael bojkottja, nemzetközi elszigetelése és tönkretétele. A New York Times hasábjain megjelent iromány pontosan beleilleszkedik Soros tervébe, hiszen, ahogy azt már korábban is megírtuk, a milliárdos aktívan támogatja az Izrael-ellenes szervezeteket, melyek főként az egyetemi campusokon szerveződnek.
Aki nem hiszi el, hogy Soros György nem egy jótékony öregúr, s azt is kétli, hogy az üzletember Izrael-ellenes lenne, az olvassa el Soros szavait. Huszonöt éve mondta, hogy a jótékonyság természetellenes, hiszen a civilizációnk az önös érdekek mentén szerveződött, nem mások megsegítésén. 1995-ben pedig azt mondta, hogy ő nem kíván a zsidó nemzet része lenne, majd 2011-ben azt nyilatkozta, hogy Izrael a közel-keleti megbékélés legnagyobb kerékkötője.
Borítófotó: Soros György magyar származású amerikai üzletember (MTI/EPA/Murizio Gambarini)