Ahol az álmoké a főszerep
Ideális esetben az éjszakákat a hálószobában töltjük, ezért az első dolgunk, hogy rendet tegyünk kicsit álmaink háza táján. Válasszunk magas minőségű párnát és matracot – halgassunk a testünk jelzéseire és az alapján döntsük el, hogy melyik típus a legideálisabb számunkra. A friss, kellemes illatok jó hatással vannak az alvásra, ezért cseréljünk gyakrabban ágyneműt. Jó ötlet a hálószobában illóolajokat és hangulat fényeket is használni, hogy megteremtsük a nyugalmat árasztó atmoszférát. A tökéletes alváshoz kiváló minőségű párnákat és egyéb kiegészítőket akár online is megrendelhetjük a Gruppi.hu-ról.
Mindennek megvan a maga ideje
Nem véletlen, hogy gyermekkorban olyan szigorúan vesszük az alvásidőt, csak aztán felnőtté válásunk során valahogy megfeledkezünk róla. Pedig ugyanolyan fontos beosztanunk az alvásra szánt időnket, mint pontosan beérni a munkahelyre: Ha minden nap ugyanakkor fekszünk és ugyanabban az időpontban kelünk, a szervezetünk megtanulja, hogy ideje pihenő üzemmódba kapcsolni. Ezért érdemes vigyázni a délutáni szundizással, mert ha túl hosszúra nyúlik, vagy túl későn következik be, nem fogunk olyan jól aludni éjjel.
Előkészületek és utómunkálatok
Számos külső inger ér bennünket, melyek megzavarhatják az alvásciklusunkat. Ennek elkerülésére érdemes rutint kialakítani, amit minden lefekvés előtt és ébredés után ugyanúgy ismétlünk, pl. iktassuk ki az okos eszközöket. Jó módszer lehet az elalvás előtti és az ébredés utáni telefonozás ellen, ha kitiltjuk őket a hálóból vagy ha van, használjuk az alvás funkciót. Érdemes lefekvés előtt legalább fél órával elkezdeni az alvásra való hangolódást. Ilyenkor jó, ha csökkentjük a fényt és valamilyen csendes tevékenységgel, például olvasással vagy relaxálással készítjük fel magunkat a pihenésre. Reggelre pedig próbáljunk beiktatni egy kevés mozgást: akár 10 perc jóga vagy nyújtás is meghozza a kívánt eredményt.