Diplomás Pályakövetési Rendszer – a jövőtervező

PR Szponzorált tartalom
A Diplomás Pályakövetési Rendszer (DPR) a köznevelés és a felsőoktatás közötti átmenetet, a pályaválasztást, valamint a pályaorientációt támogatja, egyedülálló know-how alapján. A diplomantul.hu honlapon, a DPR adatait interaktívan bemutató online keresőfelületen könnyedén tájékozódhatunk a felsőoktatásból kilépő, illetve végzett hallgatók munkaerőpiaci életútjáról.

Az Oktatási Hivatal fejlesztésében megvalósult diplomantul.hu felhasználóbarát keresőfelülete tényadatokkal válaszol a pályaválasztás előtt álló fiatalok, illetve a végzős hallgatók legfontosabb kérdéseire: mit tudnak kezdeni a diplomájukkal, lesz-e állásuk, milyen gyorsan tudnak elhelyezkedni, mennyit kereshetnek majd, azaz várhatóan milyen karrier áll előttük. A diplomantul.hu-t böngészők az adatokban önállóan, egyéni igényeik szerint kereshetnek. Az online felületen jelenleg 2009 óta végzett 4 évfolyam 138.000 hallgatójának tanulmányi és munkaerőpiaci adatai érhetők el összesítve minden olyan képzésen, amelyen az adott évben legalább 15-en végeztek. A hiánypótló adatbázisban szinte valamennyi felsőoktatási intézmény képzési adatai szerepelnek, így a rendszerből megismerhetők a felsőfokú végzettség megszerzése utáni munkavégzés jellemzői.

A DPR, amelynek kimagasló minőségét 2019 szeptemberében Érték és Minőség Nagydíjjal ismerték el, egyedülállóan sokrétű, ugyanis adatintegrációs és kérdőíves kutatási modulokat egyaránt tartalmaz; olyan államigazgatási szervezetek hatósági adatbázisaiban tárolt információkat dolgoz fel anonim módon, mint az Oktatási Hivatal, a Magyar Államkincstár, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal, a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő, a Pénzügyminisztérium és a Diákhitel Központ. A diplomantul.hu keresőfelületén jelenleg az adatintegrációs kutatási modulok eredményei érhetők el, és 2020 januárjára válik nyilvánossá az összes pályakövetési adatbázis.

Az Oktatási Hivatal – a sokoldalú tájékoztatás érdekében – nemcsak interaktív online felületet fejlesztett, hanem a hallgatók továbbtanulási motivációinak, elvárásainak, stratégiáinak könnyebb megismerése érdekében a pályakövetési adatokról úgynevezett gyorsjelentéseket és az információkat egyszerűen láttató infografikákat is készít, amelyek folyamatosan frissülnek a felvi.hu honlapon.

Az EFOP-3.4.5-VEKOP-17-2017-00001 – „Rendszerszintű fejlesztések és hozzáférés bővítését szolgáló ágazati programok a felsőoktatásban” című projekt keretében létrehozott keresőfelület fejlesztése az Európai Unió vissza nem térítendő támogatásával valósult meg.

.

.

.

.

.

Ezek is érdekelhetnek

További híreink