Magyarok a világ élvonalában

Oktogon
A globalizáció új korszakában, a technológiai forradalomban azok a nemzetek emelkednek ki, amelyek magukban hordozzák az ősi gazdagságot.

Barabási Albert László nemrég megjelent könyve, A képlet – A siker egyetemes törvényei megjelenése napján a sikerlisták élén landolt. Két héttel ezelőtt született meg az a nemzetközi eredmény, hogy Magyarország új turisztikai imázsfilmje, a Csodák forrása lett a világ legjobb országmárka-videója. Büszkék lehetünk arra, hogy a világ egyik legolvasottabb turisztikai lapja, a Condé Nast Traveller az idén is Budapestet választotta a világ második legjobb úti céljának Firenze után. Fővárosunk a technológiai startupvállalkozók és digitális nomádok helyszínválasztásában is az öt legkeresettebb hely között szerepel. Egyre több világsztár jön Budapestre forgatni és egyre több híresség szeret bele Magyarországba.

Egy új világrend született, amelyben új értékek jelennek meg, és a korábbi perifériák ismét centrumokká válhatnak. A globalizáció új korszakában, a technológiai forradalomban azok a nemzetek emelkednek ki, amelyek magukban hordozzák az ősi gazdagságot. És mi, magyarok, gazdagok vagyunk! Gazdagok vagyunk a nyelvünkben, gazdagok a formakincsünkben, a zenei hagyományainkban, és ez a gazdagság megmutatkozik egyedi gondolkodásunkban, kreativitásunkban és találékonyságunkban. Népzenei kincsünk több mint 200 ezer lejegyzett dalt hordoz magában – összehasonlításképpen: a 80 milliós Németországban 6000 dalt jegyeztek le. Ráadásul a világ 10. legolvasottabb nemzete vagyunk heti 6 óra 40 perccel.

2018-ban megszületett az első téli olimpiai aranyérmünk a magyar férfi 5000 méteres rövidpályás gyorskorcsolyázóinknak köszönhetően, és így Magyarország történetének első téli olimpiai aranyérme. Ismét szerepelt magyar film az Oscar-jelöltek listáján. Technológiai áttörés született a napfúziós kutatásokban és a gravitációs új kutatásokban is, magyar kutató kapta a világ legjobb tudományos elismerését, a Balzan-díjat. 

A múlt héten kijött gazdasági növekedési eredmények minden várakozást felülmúltak. Fontos pillanata volt az évnek, hogy a Magyar Nemzeti Bank a gazdasági-pénzügyi stabilitást jelképező aranytartalékát 2018-ban megtízszerezte. Magyarország a „Jó országok” versenyképességi rangsorában ötven helyet javítva, a 12. helyre lépett. Abban a versenyképességi rangsorban, amelyben azt vizsgálják, hogy egy ország mennyivel járul hozzá a világ jobbá tételéhez, előrehaladásához. Magyarország miniszterelnökét a legfontosabb politikai és geopolitikai vezetők között tartják számon. A politikai stabilitás, a nem szokványos válságkezelési módszer, a hosszú távú határozott vízió és célkitűzés Európa erős, emblematikus, nemzeti vezetőjévé tette.
A magyar modell kapcsán az idő múlásával egy ősi mexikói mondás tűnik igazolódni, miszerint: „megpróbáltak eltemetni bennünket, de nem tudták, hogy magok vagyunk”. 

2018-ban is több mint 100 olyan siker született, amelyben a magyarok bebizonyították, hogy képesek a világ legjobbjai között szerepelni! Mi, magyarok szeretjük a csodákat és vágyunk az elismerésre, a sikerekre. Fontos ezért, hogy megismerjük őket, hogy bízzunk magunkban és örüljünk egymás és mások sikereinek, egy olyan országban, amelyben jó élni, lakni, dolgozni magyarként itthon, a Kárpát-medencében és bárhol az egész világon.

Áldott, békés, boldog karácsonyt és sikeres 2019-et kívánva! 

Ezek is érdekelhetnek

További híreink