Ein Reich, ein Europa

Négy negyed
„A germánok elvennék az ételt azoktól, akiknek a földjén az megterem, és ha mellé még erőszakoskodhatnak is, az bónusz.”

Annak idején Tacitus így fogalmazott: „A germánokat mindig ugyanaz az ok készteti, hogy átkeljenek Galliába: a mohó prédavágy és a vándorlás szen-ve-délye, hogy odahagyván mocsaraikat és pusz-ta-sá-gai-kat, birtokba vehessék ezt a termékeny földet s titeket: ürügynek egyébként a szabadságot emlegetik és tetszetős jelszavakat, de hát senki még mások leigázására és kényuraságra nem vágyott úgy, hogy ne ugyanezeket a kifejezéseket használta volna.”

De szükségtelen Tacitusig mennünk, mert ha valaki ismeri a szakirodalmat – itt természetesen a Gyűlölt ellenségeink blogra gondolok –, az ismeri az alaptételeket: a germánok elvennék az ételt azoktól, akiknek a földjén az megterem, és ha mellé még erőszakoskodhatnak is, az bónusz. A korok és szokások változnak, ám úgy tűnik, a karakter nem. Sokan – köztük lapunk főszerkesztője és tulajdonosa is – német kezeket látnak a Sargentini-jelentés mögött. Az én sejtésem is hasonló. Úgy tűnik, olyannyira sikeres az európai projekt – melynek egyik kimondott célja volt a németek lent tartása –, hogy nagy sebességgel robogunk (újra) a német hegemónia felé. Kétszer már kipróbálta Európa a múlt században, ugyan mi baj lehetne belőle? 

Szó sincs róla, hogy ne szeretnénk a német precizitást, vannak erre kiváló területek, így például az autógyártás. A politikai bölcsesség viszont a tapasztalat szerint úgy kerülte az elmúlt évszázadok során a német vezetést, mint a tartós napsütés. Ha visszatekintünk egyes országok, illetve birodalmak gyarmatkezelési gyakorlatára, akkor érezhetjük a kontrasztot. Míg az angolok meghagyták jogaikban a helyi szokásokat és tekintélyeket – ha az indiaiak maharadzsára vágynak, ám legyen nekik –, addig a németek a tőlük megszokott kíméletlenséggel telepítettek mindenhova Gauleitereket. Másképpen nemigen tudtak működni, hiszen birodalomépítés közben a szemükben mindenki más potenciális szudétanémet. 

Nem csak arról van szó, hogy elindították a szükséges telefonhívásokat Berlinből, így biztosítva például az újabb anschlusst. Sikerült demonstrálni azt is, hogyan működik a független konzervatív sajtó a demokratikus Németországban, szemben az olyan elmaradott hibrid rezsimekkel, mint amilyen kis hazánk. A FAZ vasárnapi kiadásában kiadták azt a jelszót („Orbánnak mennie kell”), amelyet a haladó sajtó 1998 óta ad ki hetente, csak ez utóbbi egyre kisebb hatásfokkal.
A magyar összefoglalóból megtudhatjuk, hogyan számol be a budapesti diktatúráról egy valódi független konzervatív német lap (hogy az üzenet pont ugyanaz, mint ami a Farkasodúból jön, a véletlen műve). A cikk szerint „a magyar diktátor megszorongatja a civil társadalmat, alattomoskodik egy a világra nyitott, vagyis számára kényelmetlen egyetemmel szemben”. Talán ha a kormányfő több időt töltene e világra nyitott egyetem menstruációs kanapéján, helyrebillenne a lelkivilága, és olyan lenne, mint egy rendes átnevelt germánnak.
Az írásból azt is megtudhatjuk, hogy ha Orbánt nem teszik ki a Néppártból, akkor az Európa-pártiaknak „egy csónakban kell evezniük az Európa-ellenesekkel”, márpedig a nacionalistákat le kell győzni a választáson. A korábbi germán birodalmi kísérlet irányítói sem fogalmazhattak volna szebben.

Reméljük, ezúttal Marx mellett az egységes Európa gondolatának egyik legnagyobb huszadik századi hősét, Adolf Hitlert is megtisztelik legalább egy szoborral.

Ezek is érdekelhetnek

További híreink