A Centrax gyártmányai nem túl nagy méretűek; a 4–15 megawattos létesítmények céges, önkormányzati igények kielégítésére optimálisak, nem „nagypiaci” áramtermeléshez. Mint azt a cég képviselői elmondták, összesen 340 gázturbinát gyártottak már, s tucatnyi európai országban van érdekeltségük. A vállalat arra számít, hogy a Paks II. projekt által meghatározott magyar energiarendszerben az erőteljesen dekarbonizált országos villamosenergia-hálózatot olyan kisebb helyi termelőegységekkel szükséges majd kiegészíteni, amelyek környezeti terhelése minimális, viszont megnövelt rendelkezésre állási idő és energiahatékonyság jellemzi őket. Tehát egyszerre korszerűsödnek majd a központi elemek és a lokális, részben decentralizált helyi hálózatok.
Idetartozik, hogy Magyarországon szakértői és politikai konszenzus van abban a tekintetben, hogy a hagyományos erőműpark részben már elöregedett, illetve kihasználtsága problémás. Az erőművek korszerűsítése, cseréje a hazai energiapolitika egyik prioritása. A Mavir számításai szerint rövid távon 3000, hosszú távon pedig 7300 megawatt új villamosenergia-termelői kapacitás létesítésére van szükség a fogyasztói igények növekedése, illetve az elöregedett erőművek pótlása miatt Magyarországon.
Az új generációs turbinák környezet- és klímavédelmi szempontból nagyon hatékonyak, kibocsátási mutatóik alkalmassá teszik őket a dekarbonizációs célok teljesítésére, valamint helyi szinten egyszerre állítanak elő elektromos energiát és hőt.
„Mind nagyvállalatok, mind önkormányzatok alkalmazhatják ezt a technológiát telephelyeik, intézményeik pénzügyi szempontból is hatékonyabb áram- és hőellátására, miközben a helyi erőművek szabályozási potenciált biztosítanak az országos erőátviteli hálózatnak” – emelték ki a cég illetékesei.
Közben a technológia más pontokon is találkozik a kormány energiastratégiájával és a magyar iparfejlesztési elképzelésekkel: megfelelően rugalmas energetikai bázist biztosít a termelői beruházásoknak.