Az Optima Befektetési Zrt., mint az alapítvány kezelője a harmadik negyedév végén összesen 278,4 milliárd forintos vagyont tudott felmutatni. Az Alapítvány 10,4 milliárd forint értékben 1540 oktatási, tudományos pályázatot támogatott – derül ki az Optima közleményéből.
A vagyonelemek értéke a 2020. szeptember 30-i állapot szerint az alábbiak szerint alakul:
A Pallas Athéné Alapítvány és jogelődjeinek juttatott összesen 266,4 milliárd forintnyi vagyonból a vagyon értéke 278,4 milliárd forint,
az alapítvány és az általa alapított gazdasági társaságok
- 230,3 milliárd forintot befektetési jegybe,
- 14,3 milliárd forintot ingatlanba,
- 28,3 milliárd forintot bankbetétbe
- és 5,5 milliárd forintot vállalati kötvényekbe
fektettek be.
Ide tartozik, hogy az alapítvány a formából adódó szabályozás miatt is köteles megőrizni a rábízott vagyont. Azt nem költheti el, csak befektetheti, és annak hozamát használhatja fel tevékenysége során. Az alapító által juttatott vagyont az alapítvány körültekintő kockázatvállalással kezeli oly módon, hogy biztonságos befektetéssel a lehető legmagasabb hozamot éri el.
Az átlátható működés érdekében az alapítvány negyedévente kimutatást közöl vagyonelemei helyzetéről.
Borítókép: Móricz-Sabján Simon