Útikalauzt már kaptak, most szótárral segítik a migránsokat német civilek

Hírek
Mivel az ismeretlen egészségügyi hátterű vándorló tömegek nagy kockázatot jelentenek a befogadó országok számára, közös érdek lenne, hogy világosan el tudják mondani, vannak-e betegségeik. Ehhez készített szószedetet egy német civil szervezet, ami könnyen válhat kétélű fegyverré, ugyanis az egészségügyi állapottal befolyásolni lehet a menekültügyi eljárásokat – derül ki a Magyar Idők mai írásából.  

Számos egyéb betegség mellett az Öngyilkos gondolataim vannak fordulat is szerepel egy, a Soros György alapítványi hálózata által támogatott szervezet migránsok számára készített szótár egészségügyi fejezetében. Utóbbi azért lehet fontos, mert az Európai Unió Bírósága szerint egy depresszió is elég lehet ahhoz, hogy az illegális bevándorlót ne lehessen kitoloncolni az országból – írja a Magyar Idők.

A lap információi szerint a különleges szótárral egy német, Soros György hálózatához kötődő szerezet segíti az Európába tartó migránsokat. Az úgynevezett Refugee Phrasebook arab és fárszi kifejezések folyamatosan bővülő gyűjteménye, a hozzájuk tartozó fordításokkal angol, német, magyar, valamint több balkáni nyelven. Kiadásához az Open Knowledge Foundation Deutschland (OKFD), vagyis a Nyílt Tudás Németországi Alapítványa nyújtott segítséget.

A német szervezet a milliárdos Nyílt Társadalom Alapítványok (OSF) hálózatát úgy tartja számon, mint az egyik legbőkezűbb szponzorát. Aktivistái főleg Magyarországtól délre fejtik ki tevékenységüket. Már a görög szigeteken osztogatják a honlapjukról térítésmentesen bárki által letölthető és kinyomtatható szószedetüket, amely mobilalkalmazásként is elérhető.

Az egészségügyi állapotnak nagy jelentősége van a menekültügyi eljárásban, különösen amióta az Európai Unió Bírósága egy tavalyi ítéletében kimondta: egy mentális vagy testi betegségben szenvedő menedékkérő csak akkor adható át a kérelme elbírálásáért felelős tagállamnak, ha az átadás bizonyosan nem idéz elő nála állapotromlást, ennek kockáztatása ugyanis az embertelen és megalázó bánásmód tilalmába ütközik – írja a Magyar Idők.

Borítófotó: MTI/EPA/Ahmad Abdo

Ezek is érdekelhetnek

További híreink