Fejlesztik az ózdi szakképzési centrumot
Az ózdi szakképzési centrum mintegy 447 millió forint vissza nem térítendő uniós támogatást nyert el a szakképzési intézményrendszer átfogó fejlesztéséhez. Tóth Béla főigazgató elmondta: a gazdaságfejlesztési és innovációs operatív programhoz tartozó projektet a Széchenyi 2020 programban, 2020-ig az unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósítják meg. A cél az iskolát képzettség nélkül elhagyók számának csökkentése a szakképzési centrumhoz tartozó öt tagintézményben – tette hozzá.
Fölavatták a BlackRock alapkezelő innovációs központját
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a rendezvényen üdvözölte, hogy a világ legnagyobb alapkezelője magyar szakemberekkel fejleszti pénzügyi és üzleti technológiáját, a marketingstratégiáját, valamint az ügyféladatok kezelési rendszerét. Elmondta, a beruházás hozzájárult ahhoz, hogy az innovációs, szolgáltató és kiválósági központok az autóipart követően a második legjelentősebb ágazattá fejlődtek Magyarországon. A budapesti központ, Párizst és Milánót is megelőzve, a BlackRock második legnagyobb európai irodájává fejlődött, alig két év elteltével 450 alkalmazottat foglalkoztat.
Új gyártóegységet épít a Pharmaherb
A létesítmény alapkövét csütörtökön tették le Bükkszentkeresztesen. Lopes-Szabó Zsuzsanna, a kft. ügyvezető tulajdonosa elmondta: az 585 négyzetméter alapterületű logisztikai központ első eleme annak a csaknem 400 millió forintos beruházásnak, amely a tervek szerint 2020-ra készül el. Az új épületkomplexumban feldolgozó-, csomagoló üzem és irodák lesznek.
Informatikai fejlesztéssel folytatódik a MÁV-csoport korszerűsítése
A vállalatcsoport 3,6 milliárd forint értékű, 2020 júniusában záruló informatikai beruházást jelentett be Budapesten. Csépke András, a MÁV-Start Zrt. vezérigazgatója az Európa-szerte erősödő mobilitási igénnyel indokolta a fejlesztéseket. Kiemelte: a vasútnak lépést kell tartania a közösségi közlekedést választók igényeivel, ám egy ilyen összetett rendszer nem szervezhető meg fejlett informatikai támogatás nélkül.
Vidra András, a MÁV Zrt. infokommunikációs és technológiai rendszerekért felelős főigazgatója hangsúlyozta, hogy a hosszú távon is gazdaságos üzemeltetéshez a pályakorszerűsítések és az új vasúti kocsik mellett nélkülözhetetlen a támogató rendszerek korszerűsítése. Hozzátette, hogy a karbantartást és a személyzet irányítását támogató beruházás a hardvereszközök beszerzésén túl nagyobbrészt a vasúti alkalmazások fejlesztését eredményezi.
Átalakítják a Tisza parkot Szolnokon
A beruházásra a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) keretén belül több mint 250 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert a szolnoki önkormányzat. A kommunikációs projektmenedzser Tompa Zsuzsanna tájékoztatása szerint a már elkezdődött és várhatóan jövő augusztus végére megvalósuló projekt eredményeként a park az eddigieknél jobban illeszkedik majd a Tisza-parti sétányhoz, és "igazi pihenőövezetté válik". A fejlesztés során növényeket telepítenek, parkot építenek, sétautakat alakítanak ki, átalakítják a parkban levő játszóteret, továbbá új utcabútorokat helyeznek ki. Az utak burkolatát beton térkővel újítják meg a szakemberek; az új burkolatnak köszönhetően akadálymentessé válnak a park járófelületei. Emellett a Tisza Szálló közelében egy új épületben kávézó létesül.
Borítófotó: Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter (b), Rachel Lord, az amerikai BlackRock alapkezelő európai, közel-keleti és afrikai regionális vezetője (b2) és Melanie Seymour, a vállalat budapesti ügyvezető igazgatója (b3) a cég innovációs központjának avatóünnepségén a XIII. kerületi Váci úton, a GTC White House-ban 2018. október 11-én.
MTI Fotó: Bruzák Noémi