Soros György a brit vezető lapban arról értekezett, hogy a közösségi média befolyása veszélyezteti demokráciát. Ha csak ennyit mondott volna, már azt is a magas mosógép centrifugálásához hasonlatos szemforgatás lenne, egy olyan embertől, aki következetesen undorodik a népakarattól és tesz is ellene, hogy az minél ritkábban érvényesüljön. Csakhogy ennél kedvenc spekulánsunk továbbment, ahogy mindig: ismét “átlagemberként” tesz javaslatokat az EU döntéshozóinak.
A demokráciáért aggódó átlagembernek, vagyis Soros Györgynek nem tetszik, hogy olyan websitok szaporodtak el és képviselik magukat a közösségi média platformjain, amelyek a mainstream médiával ellentétben olyan ügyeket karolnak fel, ami szembemegy Sorosék akaratával. Ez a spekuláns olvasatában úgy jelenik meg, hogy a közösségi média használata elveszi az emberektől a gondolkodás szabadságának a lehetőségét, anélkül befolyásolja csekedeteiket, hogy azt észrevennék, és ettől a választások tisztasága is veszélybe kerül. Ez még egy korrekt jellemzés is lehetett volna, ha nem a világ főmanipulátornak tollából születik, és nem totálisan kifacsarva értené az egészet.
Kiderül ugyanis, hogy Soros szerint a közösségi média “hibájából” került hatalomra Donald Trump is, aki a “demokráciáért aggódó átlagember” szerint maffiaállamot épít. Milyen ismerős helyzetértékelés…
Tehát a világ legnagyobb kampányhálózatával rendelkező spekulánsnak az a problémája, hogy bizonyos csoportok (amelyek között igazi, önszerveződő civilek is lehettek, emiatt külön rosszul eshet neki a dolog…) a Facebookot felhasználva megtörték a CNN monopóliumát, Trumpnak is esélyt teremtve ezzel.
Ezért Soros azt szeretné, ha az EU szabályozói megtörnék a Facebook monopóliumát. Érdekes módon a balliberális oldal irányába elfogult mainstream média monopóliuma eddig nem zavarta annyira.
Soros György egyébként annyira átlagember, hogy a brexit-népszavazás óta – amit Soros köztudottan vissza akar csinálni – tizenegy alkalommal találkozott az Európai Bizottság valamely tagjával, míg a brit miniszterelnök, Theresa May csupán háromszor.
Elképesztő vastag arcbőr kell ahhoz, hogy a szintén balliberélis oldal irányába elfogult Facebookot valaki azért akarja szabályozni, mert egyes jobboldaliaknak sikerült ügyesen felhasználni a maguk javára, hogy megtörjék a balliberális média egyeduralmát. Soros pedig mindezt arra hivatkozva követeli, hogy “ez veszélyt jelent a demokráciára”. Mindeközben a Facebook naponta tiltja le jobboldali közszereplők és oldalak posztjait. Nemrég például a Polgár Portál oldala tűnt el egy időre.
Szóval igen: szükség van a Facebook szabályozására, például törvény garantálhatná rajta a szólásszabadságot, hogy ne lehessen önkényesen posztokat eltüntetni. De Sorosnak még távolról se legyen köze ehhez! Neki egészen más tervei vannak.