Újra Európába látogatott Soros György amerikai bevándorláspárti milliárdos, hogy az öreg kontinens jövőjéről tárgyaljon – írta meg az Origo hozzátéve: hétfőn Frans Timmermans, az Európai Bizottság alelnöke fogadta Brüsszelben, egyelőre többet nem lehet tudni a találkozóról.
A portál arról is beszámolt, hogy Soros és Timmermans lassan 20 éve vannak jó kapcsolatban egymással. „Az amerikai üzletemberrel folytatott, mintegy húszéves együttműködésünk előremutató” – ezt az Európai Bizottság alelnöke nyilatkozta korábban tengerentúli partneréről. A több évtizedes kapcsolatuk során több alkalommal is találkoztak egymással, példának okáért Timmermans idén februárban és tavaly többször fogadta az amerikai tőzsdespekulánst Brüsszelben. Az alelnök bevallása szerint főként Európa egységének megerősítéséről tárgyalt Sorossal.
Így aztán mégiscsak lehet sejteni valamit abból, miről is folyhatott Soros és Timmermans megbeszélése. Európa egységének megerősítése ugyanis nem virágnyelven azt jelenti: az Egyesült Európai Államok létrehozásának terve.
Értelemszerűen Soros György, mint egy senki által meg nem választott informális politikai hatalom feje támogat minden olyan képződményt, amelyben az egyértelmű formális felhatalmazás gyengül, vagy teljesen eltűnik a bürokratikus útvesztőkben. Neki annál könnyebb a szervezetein keresztül fújnia a passzátszelet.
Vajon mi másról lehetett szó Soros és Timmermans között nem sokkal az európai parlamenti választások előtt, amikor az egységes Európát és a bevándorlást propagáló pártoknak nem áll annyira jól a szénája?
Vázoljuk fel a történteket: 1. a bevándorláspárti milliárdos találkozik a szocialista Frans Timmermans-szal, az Európai Bizottság alelnökével, a minőségi jogalkotásért, intézményközi kapcsolatok, jogállamiság és az Alapjogi Chartáért felelős biztossal 2. egy napra rá Miriam Dalli máltai szociáldemokrata jelentéstevő Brüsszelben az Európai Parlament (EP) belügyi, állampolgári jogi és igazságügyi szakbizottságának (LIBE) vitájában kifejti, hogy az uniónak meg kell teremtenie a migráció legális csatornáit.
Soros nem most kezdett el azon ügyködni, hogy az EU-t a saját képére formálja. Az senkit nem lep már meg, hogy az EP tele van az üzletember megbízható szövetségeseivel, szervezete (Open Society Foundation) pedig nyilvánosan azzal dicsekedett, hogy 2016-ban 42 alkalommal találkoztak az Európai Bizottsággal.
De Soros előszeretettel intézkedik személyesen is annak érdekében, hogy minden a kívánalmai szerint alakuljon. Soroljuk csak fel, mely európai vezetőkkel futott össze az elmúlt időszakban a fentebb említetteken kívül:
- Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke
- Andrej Kiska szlovák államfő
- Pedro Sanchez spanyol miniszterelnök
- Paolo Gentiloni akkor még olasz miniszterelnök
- Dimitrisz Avramopulosz migrációért felelős európai uniós biztos (pont őt hagyta volna ki?)
- Benoit Coeure, az Európai Központi Bank egyik igazgatója (természetesen az euróövezet elmélyítése volt a téma)
Ez csak az elmúlt másfél-két év szűk merítése, és lehet, hogy még ugyanennyi légyottról nem is tudunk. Ahhoz képest, hogy Soros György „csak egy filantróp” elég sok európai vezetőnek adott már továbbképzést.