Az IE Egyetem csütörtökön közzétett kutatása szerint az Európai Unióban több mint 50 százalék a támogatottsága annak, hogy a képviselőket mesterséges intelligencia váltsa fel – írja a CNBC.
A VG.hu szemléje kiemelte, a 11 országban 2769 embert megkérdező kutatás szerint az EU 51 százaléka támogatja az ötletet, ám Kínában ez az arány még magasabb, az emberek 75 százaléka szerint jó az ötlet.
A kérdés szerint a parlament létszáma csökkenne és a felszabadult helyeket a felhasználók adatait megkapó algoritmusok kapnák meg.
A javaslat támogatottsága az angolszász országokban már jóval alacsonyabb, az Egyesült Királyság 69 százaléka, míg az amerikaiak 60 százaléka ellenezné az ötletet. A kutatást vezető Oscar Jonsson szerint ennek oka a demokráciába vetett hit hanyatlása, aminek oka az erősödő polarizáció, a véleménybuborékok illetve az,
hogy az emberek egyre kevésbé vannak kapcsolatban képviselőikkel.
A javaslatot nem meglepő módon az EU-ban leginkább a fiatalok támogatják – a 25-34 évesek több mint 60 százaléka és a 34-44 évesek 56 százaléka – míg az 55 felettiek többsége szerint ez nem annyira jó ötlet.
(Borítókép: A Roszkozmosz Orosz Szövetségi Űrügynökség honlapján közreadott kép a FEDOR (Final Experimental Demonstration Research) nevű humanoid robotról, amelyet tesztelnek a kazahsztáni Bajkonurban működő orosz űrközpontban 2019. július 28-án. Orosz szakemberek szerint egy napon a robot képes lesz majd segédkezni egy űrbázis felépítésében, valamint fontos szerepe lehet az űrhajókon kívül végzendő munkák és az űrséták során, mivel nincsen szüksége külön űrruhára. (MTI/EPA/Roszkozmosz/Roszkozmosz)