Az új szolgáltatás indítással a Budapesti Értéktőzsde célja az, hogy tovább növekedjen a befektetői bizalom a kisebb papírok iránt is és növekedjen a kereskedési aktivitás az érintett részvényekben – kaptuk a tájékoztatást a BÉT képviseletétől, miszerint független elemzések elkészítésének tőzsdei támogatása nem ismeretlen a világban. Példa lehet erre a Deutsche Börse kkv piaca, a Scale is, ahol a befektetői döntések megalapozottságát, akár a tőzsdei forgalom és likviditás magasabb fokozatra kapcsolását elősegítendő a tőzsde elemzést vásárol a kibocsátótól független forrástól.
Máté-Tóth István, a BÉT kereskedésért és üzletfejlesztésért felelős vezérigazgató-helyettes az elemzés-árjegyzési program kapcsán elmondta: a program a BÉT tavaly elfogadott stratégiájának azt a célját támogatja, hogy a kibocsátói körön, azaz a kínálati oldalon belül a kis-és közepes tőkeértékű vállalatok jelenléte, szerepe hangsúlyosabb legyen a börzén. A BÉT az új szolgáltatáson keresztül gyakorlatilag a másodpiac fejlesztésébe invesztál azzal, hogy semleges szereplőként az elemzés mellett árjegyzést is vásárol a programban résztvevő tőzsde tagjaitól.
A BÉT tőzsdetagjai egy zártkörű, meghívásos tenderen vettek részt, ahol 5-5 részvény elemzésére és árjegyzésére pályázhattak. A programban érintett részvények kiválasztása során elsősorban a kapitalizációt, a forgalmat és a közkézhányadot vette alapul a BÉT. 2017. decemberétől végül négy befektetési szolgáltató, köztük három magyar és egy cseh, kezdi meg a tíz papír elemzését és árjegyzését.