Régiós “takszöveké” a világ

Hírek
Az év elejére valamennyi egyesülés befejeződött a takarékszövetkezeti szektorban, melynek eredményeként immár 12 regionális szövetkezeti hitelintézet működik az országban. Az egyesülések révén 2017 végéig nyolc regionális takarék jött létre, ez év elején pedig további négy: a Centrál, a 3A, az M7 és a Pátria.    

Centrál néven négy közép-magyarországi takarék egyesült. A hatvani Mátra Takarékszövetkezet, a Jászárokszállás és Vidéke Körzeti Takarékszövetkezet, valamint a füzesabonyi Füzes Takarék Szövetkezeti Hitelintézet olvadt be a Centrálba, amely négy megyében szolgáltat: Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Nógrád és Pest.

A Takarék néven öt Csongrád és Jász-Nagykun-Szolnok megyei szövetkezeti hitelintézet egyesítette erőit: a Fegyvernek és Vidéke Takarékszövetkezet, a PILLÉR Takarékszövetkezet, a Szegvár és Vidéke Takarékszövetkezet, valamint az Újszász és Vidéke Takarékszövetkezet olvadt be a 3A Takarékszövetkezetbe. Somogy és Zala megye két szövetkezeti hitelintézete egyesült: a Zala Takarékszövetkezet beolvadt az M7 Takarékszövetkezetbe. Pest megyében pedig az Örkényi Takarékszövetkezet olvadt be a Pátria Takarékszövetkezetbe.

A fentiek értelmében ezzel lezárult az a folyamat, amely során több mint félszáz takarékszövetkezet egyesüléséből 12 regionális központú, tőkéjében erős, stabil és hatékonyan működő pénzintézet jött létre. A fúziókra alapvetően azért volt szükség, hogy a takarékok versenyképesebbé váljanak, egységes, korszerű, az adott régió bármely fiókjában igénybe vehető szolgáltatásokat tudjanak nyújtani ügyfeleik részére.

A 12 új takarékszövetkezeti régió határvonalait az ügyfelek igényeit, a lakosságszámot, a társadalmi, üzleti és pénzügyi szokásokat figyelembe véve, ezen kívül a közlekedési infrastruktúra adottságait, valamint a termelési láncok egy régióba szervezését szem előtt tartva a takarékok maguk alakították ki.

MTI Fotó: Kászoni László
További híreink