A BTP rövid Twitter-üzenetben adott hírt az incidensről, és közölte, hogy elővigyázatosságból ürítették ki az állomást.
A közlekedési rendőrség negyedórával későbbi üzenetében már az illető őrizetbe vételéről számolt be, és arról, hogy megkezdődött az állomás újbóli megnyitása. A BTP köszönetet mondott az utasok és a személyzet türelméért és megértéséért.
Az incidens során személyi sérülés nem történt. A BTP szóvivője nem sokkal az őrizetbe vétel után közölte: a 38 éves férfit az elmekórtani okokra visszavezethető incidensek kezeléséről intézkedő, 2007-ben módosított törvény hatálya alapján vették őrizetbe, és "biztonságba helyezték".
A törvény lehetővé teszi a kórházi kényszergyógykezelést olyan páciensek esetében, akik közösségben élnek, de nem tartják magukat a számukra előírt gyógyszeres kúrához.
A metróállomást használó Northern metróvonalat az incidens idejére részlegesen leállították, de a forgalom azóta helyreállt.
A Charing Crosson vasúti pályaudvar is van, és a rendőrség egy időre ezt is kiürítette. A korábbi beszámolók még arról szóltak, hogy a pályaudvart az incidens nem érintette.
A pokolgéppel fenyegetőző férfi őrizetbe vétele után a vasúti pályaudvart is újranyitották.
A hét elején az észak-londoni Southgate metróállomáson történt kisebb, akkumulátor-rövidzárlat okozta robbanás, amelyben néhányan könnyebben megsérültek.
A rendőrség ezzel az incidenssel kapcsolatban is őrizetbe vett egy embert, akit röviddel később szabadlábra helyezett, de folytatja ügyében a vizsgálatot.
A Southgate állomáson történt incidens a hatósági tájékoztatás szerint nem terrorcselekmény volt.