Pénzváltás helyett bankkártya

Hírek
A tavalyi év során 5,5 milliárd eurót költött el Magyarországon az ide látogató 16 millió turista. Külföldi útjaik alkalmával az utazók egyre gyakrabban élnek a digitális fizetési megoldások adta előnyökkel: utazás során szinte magától értetődően fizetnek elektronikusan. Ezt bizonyítja az is, hogy a Magyarországon elköltött teljes összeg mintegy 60 százalékát bankkártyával fizették az ide látogatók – közölte a Mastercard.

A Magyarországot választó turisták a költéseik legnagyobb részét étkezésre fordították (30 százalék), ezt követi a vásárlás (13 százalék), a szabadidős programok (12 százalék) és a szállás (11 százalék). Az európaiak világviszonylatban is nagy utazóknak számítanak, évente átlagosan tízszer indulnak kirándulni belföldre vagy külföldre. A közép-európai régió országai közül legtöbbször a csehek és a szlovákok utaznak szabadidős célból, ők egy évben tizenkilencszer is útra kelnek, míg a magyaroknál ez a szám 11.

A Mastercard idén nyáron nagyszabású közösségi médiakampányt is indított, amelyben hasznos tippeket ajánl az utazóknak a nyaralás előtti felkészülésre, az utazás közbeni időszakra és a hazaérkezésre is.

“A Mastercard ideális útitárs mindazoknak, akik számára fontos, hogy pénzügyeiket biztonságosan, gyorsan és kényelmesen intézhessék, anélkül, hogy készpénzzel vagy pénzváltással kellene bajlódniuk. A célunk az, hogy minden kártyabirtokos a lehető legtöbbet tudja kihozni utazásából, legyen szó nyaralásról vagy üzleti útról, indulás előtt, az úton, és hazaérkezésük után is. A Mastercard utazási tippjei segítenek az utazást biztonságosabbá és élvezetesebbé tenni”- mondta Eölyüs Endre, a Mastercard Magyarországért és Szlovéniáért felelős igazgatója.

A Mastercard tippjei utazás előtt:

  • Mindig legyen nálad a legfontosabb telefonszámok listája, ha utazol.
  • Ha online szeretnél foglalni, böngéssz inkognitó módban, hogy a repülőjegy és szállás árak ne emelkedjenek a keresési előzmények miatt.
  • Érdeklődj a bankodnál a kártyához tartozó plusz szolgáltatásokról, például utasbiztosításról, szabadidős szolgáltatásokról, reptéri várók használatáról.
  • Készíts útitervet, és nézd meg a priceless.com oldalon, hogy kirándulásod helyszínén milyen kihagyhatatlan élmények várnak.
  • Igényelj bankodtól SMS szolgáltatást, hogy azonnal értesülj minden tranzakcióról és illetéktelen használat esetén azonnal tiltsd le a kártyád
  • Ellenőrizd a kártya lejárati dátumát és a beállított fizetési limiteket is, mert előfordulhat, hogy külföldön többet költesz az itthon megszokottnál.

Utazás közben

  • Szeretsz jókat enni, érdekel a filozófia, esetleg a görög mitológiai iránt rajongsz? Vár rád Athén, ahol számos felejthetetlen élmény közül választhatsz: https://travelexperiences.thisisathens.org/en/
  • A legjobb bulikat keresed? Fedezd fel a lengyel, magyar, bosnyák, román, horvát és ukrán fesztiválokat, és fizess gyorsan, biztonságosan, egyetlen érintéssel.
  • Kártyádat soha ne add ki a kezedből: kártyás fizetés esetén kérd meg a felszolgálót, hogy a kártyaolvasót vigye az asztalhoz, vagy fizess a pultnál.
  • Külföldi kártyás fizetés esetén mindig válaszd a helyi pénznemet, hogy a lehető legjobb átváltási árfolyammal számolhass.
  • Soha ne tárold PIN kódodat a pénztárcád vagy bankkártyád közelében.
  • Őrizd meg a kártyás vásárlásokból származó bizonylatokat.

Hazaérkezés után

  • Ne felejtsd el leellenőrizni a bankszámlakivonatodat, és 30 napon belül bankodnál jelents be minden gyanús összeget.
  • Értékelj: segíts másoknak azzal, hogy véleményt írsz kedvenc helyeidről és élményeidről.

Ezek is érdekelhetnek

További híreink