A pénzügyi szakember kitért arra is, hogy a bankszektor együtt sír, együtt nevet a gazdasággal. Növekedés tekintetében pedig idén, de még jövőre is összejöhet a négy százalék körüli bővülési ütem, ebből fakadóan a bankrendszer, amely szerves része a magyar gazdaságnak, aktív résztvevője a bővülésnek, természetesen elsősorban a hitelek folyósításban, s ezen keresztül a munkahelyteremtésben – tette hozzá.
Patai Mihály kifejtette: miután beindult a gazdaság, s a növekedés egyértelmű, a bakszektor kérése az, hogy unalmas éveket kérnek a kormányzattól. Vagyis ne hozzanak a döntéshozók szakmai egyeztetést és hatástanulmányt nélkülöző, “kreatív”, hirtelen intézkedéseket. Óriási érték a kiszámíthatóság, az egész ország profitálhat belőle – emelte ki.
Arra a felvetésre, hogy mi várható 2017-ben a bankszektorban, úgy válaszolt: miután a bankrendszer alapvetően prociklikus, s a gazdaság növekedésnek indult, most az a legfontosabb kihívás, hogy megfelelően kalibrálják a hitelkiáramlást a bankok. A történelmi tapasztalatok pedig azt mutatják, hogy eközben tudni kell befolyásolni a kockázatvállalási kedvet.
A Bankszövetség újraválasztott elnökével készített interjúnkat a Figyelő 2017/20. lapszámában olvashatja el.