Orbán: A Soros-hálózatnak kiterjedt befolyási övezete van Brüsszelben

Hírek
A nemzetbiztonsági szolgálatok közreműködésével a nyilvánosság elé kell tárni az európai életet befolyásolni igyekvő "Soros-hálózatot" - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában.

A "Soros-hálózatnak" kiterjedt befolyási övezete van az Európai Parlamentben és az Európai Unió más intézményeiben, célja egy kevert népességű Európa létrehozása és a migránskérdésben vele szembenálló magyar kormány elítéltetése – fogalmazott Orbán Viktor miniszterelnök, hivatkozva a "Soros-birodalomról" kiszivárgott dokumentumokra.

Kiderült ezekből: a hálózat tagjai Brüsszelben azért dolgoznak, hogy "a bevándorláskérdésben a Sorosékkal szemben állást foglaló magyar kormányt elítéltessék, megbélyegezzék, és rászorítsák, hogy változtassa meg a migránspolitikáját" – fogalmazott.

A kormányfő közölte: a nemzetbiztonsági szolgálatok közreműködésével a nyilvánosság elé kell tárni az európai életet befolyásolni igyekvő "Soros-hálózatot".

Nyomás alatt van a közép-európai régió

A legutóbbi uniós csúcson a miniszterelnökök tanácsát lezáró dokumentumban – melyet következtetéseknek hívnak –, nem esett szó a betelepítési kvótáról. Ennek az az oka, hogy nem volt megegyezés róla – mondta a kormányfő.

Mint folytatta, óriási volt a nyomás, hogy Magyarország kössön kompromisszumot kvótaügyben, de ezt „sikerült elhárítani”. Így a decemberi csúcson foglalkoznak majd újra a kérdéssel.

Brüsszelben olyan egyeztetések folynak, amelyekkel nyomás alá akarják helyezni a közép-európai országokat kvótaügyben. „Ez azonban nem engedjük” – mondta. Szerinte ma Európát két részre lehet osztani: van a „migránsmentes övezet”, ez Közép-Európa, illetve a bevándorlókat befogadó országok csoportja. A kettő a jövőben nem hasonulhat, az együttélést kell megvalósítani közöttük – jegyezte meg.

Csak a tagállamok mondhatják meg, ki tartózkodik a területükön. Amelyik ezt nem teheti meg, annak vége van. Ez olyan szuverenitási kérdés, amiből nem lehet engedni – hangsúlyozta Orbán Viktor.

A lázadás folytatódott 

Orbán Viktor azt is mondta, hogy az osztrák és a cseh választási eredmények felértékelik Magyarországot. A bevándorlás kérdésében ezek az országok egy húron pendülnek velünk, és ez a legfontosabb kérdés ma Európában. A migrációt elutasító országok megerősödtek az elmúlt hetekben"

Emlékeztetett: 2017 a lázadások éve, ugyanis a globalista erőkkel szemben fellázadnak a nemzetállamok, és a nemzetek vissza akarják venni az önrendelkezési jogukat.

Brüsszelnek egy "kicsit elitista hangulata" van

A Jean-Claude Junckerrel való múlt heti V4-es vacsoráról szólva azt mondta: Brüsszel nagyon emlékezteti a régi királyi udvarok világára, van egy „kicsit elitista hangulata”.

Ezért akármilyen súlyos dolgok is hangoznak el, az „jól nevelt, kulturált, európai” stílusban, "semmiképpen sem kurucban” történik" – fogalmazott. A vacsorán Juncker elmondta, méltánytalannak gondolja, hogy szerinte sok esetben azért is Brüsszelt okolják Magyarországon, amiért nem felelős. Orbán Viktor viszont több tiszteletet kért, és a kettős mérce kerülését Magyarországgal szemben.

A kormány kiáll a magyar fuvarozókért

A kormányfő beszámolt arról is, hogy múlt szombaton telefonon kereste Emmanuel Macron francia elnök, mivel ő koordinálja a V4-esek álláspontját a kiküldött munkavállalókra vonatkozó szabályozással kapcsolatban.

Elmondta: garanciákat kért azért, hogy a magyar fuvarozók ne járjanak rosszul. Lesz még ezzel kapcsolatban egy nagyobb küzdelem, mert meg kell védeni a magyar áruszállítók érdekeit – fűzte hozzá.

A gazdasági teljesítmény teszi lehetővé a nyugdíjkorrekciót és a prémiumot

A kormányfő kitért a bér- és nyugdíjemelésre is. Kifejtette, a gazdasági teljesítményünk megengedi a nyugdíjkorrekciót, illetve hogy idén először legyen nyugdíjprémium, továbbá hogy a nyugdíjasok újra kapjanak év végi Erzsébet-utalvány.

A novemberi egészségügyi béremelésről közölte: 98 ezer ember bérét emelik, amit az orvosszakmai szervezetekkel közösen készítettek elő. A pénz pedig kell, hiszen a szocialisták elvették az egészségügyi dolgozók fizetésének egy részét, majd a válság miatt nem lehetett emelni – fogalmazott.

Borítókép: MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

Ezek is érdekelhetnek

További híreink