Önbizalomhiányban szenvednek a magyar kkv-k, ezért oktatni és tanítani kell őket, mert csak így lehetnek versenyképesebbek – jelentette ki Perlusz László, a Vállalkozások és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) főtitkára a Figyelő Kicsik, közepesek, erősek című kkv-konferenciáján.
A VOSZ főtitkára bemutatott egy felmérést, amelyben hazai vállalatok egy ötfokú skálán pontozták magukat a Covid-válság előtti időszakhoz képest. Nem véletlen hogy a magyar cégek hangulata romlott, az elmúlt években ugyanis egymást követték a válságok.
Hangsúlyozta, profitmenedzsmentre lenne szükség a magyar cégeknél. Régóta elhangzó érv a generációváltás levezénylése, ám tízből csak három vállalat veszi igénybe szakember segítségét.
Perlusz László szerint a kkv-kat képezni és oktatni kell, mert csak így lehetnek versenyképesebbek. De fontos az előrelátás és a tervezés is. Egy korábbi felmérésre hivatkozott, amely azt mutatta ki, hogy milyen szükség van a stratégiaalkotásra. Szerinte ha egy vállalkozás egyedül van, nagyon kicsi az esélye, hogy sikeres lesz, ezért üzleti közösségekre van szükség.
Mi arra törekszünk a VOSZ-ban, hogy az egyéni és a közösségi érdek találkozzon – hangsúlyozta Perlusz László.
További részletek a Világgazdaság oldalán érhetők el.
Fotó: Kallus György / Világgazdaság