Tokió vezetése nem szokványos feladatot vállalt magára azzal, hogy összeboronálná a párkeresőket. Az önkormányzat tanácsokat és általános információkat tartalmazó, külön oldalt hozott létre a szerelmeseknek, a magányosoknak pedig már fejleszti a társkereső alkalmazását telefonra és számítógépre egyaránt – mondta az egyik tisztviselő csütörtökön
Az alkalmazásról egyelőre nem tudni a részleteket, ám az AP hírügynökség úgy értesült, hogy az applikációban a párkeresőknek meg kellene adniuk
- a magasságukat,
- az állásukat
- és a végzettségüket.
A tokiói városháza azonban nemcsak az online térben, hanem a offline-ban is segít a pártalálásban. Japán fővárosának önkormányzata olyan rendezvényeket is szponzorál, ahol az egyedülállók találkozhatnak, a párok házassági tanácsokat kaphatnak, a szerelmesek pedig manga képregényekben vagy dalokban örökíthetik meg az első találkozásuk történetét.
Miért foglalkozik a tokiói városháza kerítéssel?
Japánban történelmi mélypontra esett a házasságkötések száma az egészségügyi minisztérium szerdai közlése szerint. Tavaly a japánok 474 717 házasságot kötöttek, ami 30 ezerrel kevesebb az előző évihez képest. A születések száma is csökkent, 770 759-ről 727 277-re. A számok a korábbiak töredékére estek, az 1970-es évek „baby boom” időszakában például évente több mint 2 millió gyermek született az ázsiai országban.
Országos szinten a demográfiai válság súlyos munkaerőhiányt okozott. A kormány ezt anyagi támogatásokkal próbálja ellensúlyozni, például a gyermekes családok támogatásával és gyermekgondozási intézmények létesítésével, de lazított a bevándorlási politikáján is, hogy az égető munkaerőhiányt külföldi munkavállalókkal is enyhítse.
Ennyi azonban nem lesz elég, mert a hosszú japán munkanapok nem túlzottan vonzók, ráadásul a gyereknevelés is meglehetősen drága. A szigetország társadalmi, kulturális változása elengedhetetlen ahhoz, hogy a lakosok több gyermeket vállaljanak, a külföldiek pedig örömmel válasszák Japánt a munkavégzésre és a letelepedésre.
A cikk itt található.
Címlapfotó: AFP