Az ellenzéki sajtó szinte sportot űzött belőle, hogy lejárassa Orbán Viktort, azért, mert a kormányfő a budai Várba teszi át a székhelyét. Pedig nem Orbán Viktor költözik a Várba, hanem a mindenkori magyar miniszterelnök munkahelye változik meg.
Voltak, akiknek ideológiai fenntartásuk volt a költözéssel szemben: a Demokratikus Koalíció nevű, gyurcsányista-szekta egyenes a Horthy-korszak visszatérését vizionálta, pedig Horthy Miklós előtt is a Várban volt a kormányrezidencia. A nyíltan sorosista 444 pedig áthallásosan már-már a tömeggyilkos Rákosi mellett foglalt állást, mert nem vette birtokba a Várat.
Számtalanszor hozták fel példaként, hogy a Orbán Viktor szobája négy milliárd forintba került. Az igazság ezzel szemben a következő: a két épület belsőépítészete, beleértve a híradástechnikai rendszer kiépítése került ennyibe.
A kormányzat elköltözése a Parlamentből nem holmi urizálás azonban, hanem a hatalmi ágak szétválasztásának gyakorlati megvalósulása. Nyugat-Európában erre számos példa akad, többek között Németországban is külön épületben dolgozik a szövetségi törvényhozás és a szövetségi kormány. De a francia kormány is az Élysée-palotában ülésezik, míg a törvényhozás a Bourbon-palotát használja.
Az ellenzéki média lejárató hadjáratába váratlanul beszállt Jánosi Katalin is. Neve nem cseng olyan ismerten, mint a „függetlenobjektív” médiatengely zászlóhajóié, a hölgy neve hallatán nem ugrik be a fake news-gyártás fogalma, mint a HVG-re gondolva.
Jánosi Katalin is megpróbálta lejáratni Orbán Viktort, mert a Várban található, egykori Karmelita kolostorba költözött. Jánosi a nagyapja emlékének segítségével szerette volna rosszabb színben feltüntetni a miniszterelnököt. Az asszony nagyapja ugyanis nem más, mint Nagy Imre, a „reformkommunista”.
Jánosi Katalin egy Facebook-bejegyzésében támadt rá a miniszterelnökre. Írásában hosszan sorolja, hogy míg Orbán Viktor urizál, addig nagyapja egy saját fizetéséből vett lakásban élt, saját maga pénzéből vásárolt bútorok és berendezési tárgyak között. A bejegyzés már nem nyilvános.
Nagy Imre unokája is beállt hát az értelmetlenül és feleslegesen támadó ellenzéki hadsereg kötelékébe, s ezt nagyapja „szerénységével” próbálta legitimálni.
A valóság ezzel szemben teljesen más: Nagy Imre a lakását nem maga vette, hanem kapta. Kapta, mégpedig a dallamos nevű „Elhagyott javak Kormánybiztosságától”. Ez a testület volt hivatott a magyar zsidóság lakásait és vagyontárgyait szétosztani az elvtársak között, moszkovitán látó szemüvege miatt Nagy elvtárs is ilyen lakást és bútorokat kapott jutalmául.
Kovács Zoltán kormányszóvivő reagált Jánosi Katalin szavaira. A politikus elmondta: a jobboldal nem szokta szidni Nagy Imrét, Magyarország kommunisták által halálra ítélt és kivégzett miniszterelnökét, s mártírként tartják számon Nagy Imrét.