Nagy érvágás a törölt final four a győrieknek

Hírek Gyöngyösi Balázs
A járványhelyzettel kieső bevételek miatt rugalmas költségvetésre váltott a Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapata, amelyet pénzügyileg és szakmailag is érint, hogy lefújták a Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjét. Bartha Csaba klubelnök a Figyelőnek hangsúlyozta: a játékosok kiválasztásánál elsősorban a minőség számít, de ha egy magyar játékos eléri a kívánt szintet, mindent megtesznek a megszerzéséért.

„Sportszakmai és gazdasági szempontból is nehéz elfogadni, ami történt – mondta lapunknak Bartha Csaba, a Győri Audi ETO KC elnöke arra reagálva, hogy eltörölték a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjét. – Évről évre annak érdekében állítjuk össze a klub költségvetését, igazolunk játékosokat, hogy a hazai és a nemzetközi porondon is a lehető legjobb eredményt érjük el”. Nemcsak a final four, hanem az azt megelőző negyeddöntő is elmaradt, a kieső jegybevételen túl azonban részben a szponzori megállapodások is eredményességhez kötöttek. Emellett az EHF bónusza is számottevő tétel, ami a legjobb négy közé jutásért jár.

Eközben érkeznek jó és rossz hírek is a csapat háza tájáról: míg Stine Oftedal jelölt a világ legjobb játékosa címre, addig Katarina Bulatovic épp a final four eltörlése miatt vonul vissza. „Büszkék vagyunk Oftedal jelölésére, de vélhetően főként nem a győri teljesítményét, hanem a Japánban rendezett világbajnokságon mutatott játékát ismerhetik el. Ezt támasztja alá az is, hogy a négy további jelölt közül három a vb-győztes holland válogatottból került ki, egy pedig a bronzérmes orosz csapat tagja. Bulatovic esetére áttérve: el kell fogadnunk a döntését. Egyúttal bebizonyosodott, hogy nem vagy nemcsak az motiválta, hogy a montenegrói válogatottal pályára lépjen a jövő nyárra halasztott tokiói olimpián, hanem az, hogy a Győrrel nyerjen még egy BL-címet” – fejtette ki Bartha Csaba.

Időközben az EHF bécsi központjában – rendhagyó módon online – kisorsolták az új BL-évad csoportjait. A Rába-partiak első embere szerint a Brestet vagy a Podgoricát aligha kell bárkinek is bemutatni. „Borítékolható volt, hogy erősebb csoportokat eredményez, ha a 16 tagú mezőnyt nem négy felé osztja, hanem megfelezi az EHF. Több szereplőssé vált az élmezőny, fontos lenne, hogy a csoportban megszerezzük az első két hely valamelyikét, hogy két meccsel kevesebbet játszva biztosított legyen a helyünk a negyeddöntőben” – bocsátotta előre a klubvezető.

A férfiaknál a Telekom Veszprém első csapatának keretében mindössze három magyar kézilabdázó van. Erre reagálva Bartha Csaba elmondta: Győrben sem az a fő szempont, hogy egy játékos útlevelében milyen ország neve szerepel. „Számunka az az elsődleges, hogy az adott kézilabdázó a Győri Audi ETO KC színvonalának megfelelő képességekkel rendelkezzen, hogy a játékával érdemben hozzá tudjon járulni a szakmai stáb által megfogalmazott célok teljesüléséhez. Ha van olyan magyar játékos, aki megfelel ezeknek a kritériumoknak, és számunkra elérhető, akkor mindent meg fogunk tenni annak érdekében, hogy megszerezzük” – világított rá a szakember.

A klubot négy éve irányító Bartha Csabát újabb három esztendőre megerősítették posztján az egyesület élén. „Nincs más célom, mint folytatni azt a munkát, amit négy évvel ezelőtt elkezdtem. Úgy érzem, az irányításom alatt gazdasági értelemben véve stabilizálódott a klub, a sportszakmai eredményeket pedig külön nem kell méltatni” – fogalmazott lapunknak. Arról is beszélt még az interjúban, hogy a sportág egészét tekintve rendkívül fontos, hogy a női válogatott kijusson a tokiói olimpiára. „Amikor felkérést kaptunk, hogy ebben a munkában a vezetőedzőnk, Danyi Gábor is vállaljon szerepet, kötelességünknek éreztük, hogy támogassuk a Magyar Kézilabda Szövetség elképzeléseit” – mondta Bartha Csaba.

További részletek a Figyelő legfrissebb (2020/28.) számában
(Borítókép: Bartha Csaba – fotó: Nemzeti Sport / Tumbász Hédi)

Ezek is érdekelhetnek

További híreink