A jubileumi Múzeumok éjszakáján 431 intézmény több mint 2500 programmal készül – hangsúlyozta a Kulturális és Innovációs Minisztérium kultúráért felelős államtitkára, Hoppál Péter. Idén húszéves az a program, amely a magyar kulturális intézményrendszer, a magyar kulturális kínálat méltán legnépszerűbb eseménye minden évben” – fogalmazott.
Az eddigi legmagasabb látogatószámot a vírusjárvány előtt, 2019-ben érte el az esemény, akkor mintegy 400 ezren voltak kíváncsiak a programokra. Az idei tematika az Újragondolt hagyományok lesz. Az egész magyar kulturális intézményrendszer megmozdul a rendezvényen, a múzeumok mellett könyvtárak és levétárak is csatlakoztak az eseményhez. Közösségi terekben koncerteket szerveznek az intézmények, de lesznek az idei tematikához illeszkedő tárlatvezetések is, emellett több interaktív családi programmal és meglepetéssel is készülnek.
Budapesten kedvezményes árú, 2200 forintos karszalaggal látogatható az összes esemény, a gyerekjegyért (6-18 év) 1000 forintot kell fizetni, a hat év alattiak pedig ingyenesen vehetnek részt a programokon. A karszalagok érvényesek a fővárosban induló múzeumi körjáratra is.
A városligeti Magyar Zene Házában a Hangdimenziók – Zenei utazások térben és időben című állandó zenetörténeti kiállítás mellett a Hangdóm-vetítései is látogathatók lesznek, és ki lehet próbálni a Kreatív Hangtér interaktív installációit, az épületben több helyszínen pedig koncertekkel készülnek.
A Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozatnak idén Szolnok lesz a kiemelt helyszíne; 23 intézményben várják a látogatókat. Kilenc Szolnok környéki település is csatlakozott az eseményhez, összesen több mint 150 programot szerveznek – mondta Szalay Ferenc polgármester.
Borítókép: Balogh Zoltán / MTI