“Az 1956-as Forradalom és Szabadságharc 50. évfordulóján lezajlott tömeges és kirívó súlyú emberi jogi jogsértésekkel szembeni fellépésem tett ismertté a magyar közéletben. E jogsértéseket a balliberális politikusok, »értelmiségiek«, újságírók – kevés kivétellel – azóta is tagadják, illetve bagatellizálják. Nem ismerték el felelősségüket, nem kértek bocsánatot a magyar nemzet méltóságának sárbatiprásáért. Ennélfogva nem tudok egyetérteni azzal, hogy a Jobbik, mint »2006-os párt« látványosan közeledik ezekhez az erőkhöz” – írta Facebook oldalán Morvai Krisztina.
Mint fogalmazott, nem tud egyetérteni azzal sem, hogy olyan politikai erők szövetkezzenek a 2018-as választásokra, illetve Magyarország irányítására, akiket semmi más nem köt össze, mint a Fidesz és Orbán Viktor elleni szenvedélyes gyűlölet. “Hasonlóképpen nem értek egyet az EU migrációs politikája miatti, Magyarországra leselkedő veszély eljelentéktelenítésével, s a nemzetben gondolkodást leváltani szándékozó »nyílt társadalom-terv« (egyszerűsítve: Soros-terv) létének tagadásával” – írta. Az uniós független képviselő közölte, mivel neve és személye az utóbbi közel tíz évben összekapcsolódott a Jobbikéval, szükségesnek tartja világossá tenni: ellenzi ezeket a folyamatokat, illetve a Jobbik szerepvállalását e folyamatokban. De azt is szükségesnek tartotta leszögezni: sem az ezzel kapcsolatos döntésekbe, sem egyéb érdemi döntésekbe legalább három éve nem vonta be a párt, így azokért felelősséget vállalni nem tud.
Azt is kinyilvánította, az erkölcsileg felnőtt ember rendelkezik egy szilárd belső lelkiismerettel és értékrenddel, ez ad döntési helyzetekben iránymutatást, nem pedig az aktuális »hasznosság«. Tehát elvei miatt támogatja Magyarország bevándorlás-ellenes politikáját, és ugyanezért bírálja a Jobbik látványos közeledését a balliberális oldalhoz. Ebben nem játszik szerepet, hogy a Jobbik nem kívánja jelölni a 2019-es EP választáson, és ezért megsértődött volna, és a Fideszben szeretné folytatni politikai pályafutását.
A Jobbik politikai irányváltásáról megjegyezte, “az lett volna a helyes út a Jobbik szavazótáborának növeléséhez, ha – ugyanúgy, mint a kezdetekkor tettük – szenvedéllyel és szeretettel, »szívtől szívig« politizálunk és a bármely okból baloldalra szavazókat meggyőzzük saját értékrendünk helyességéről. Elfogadhatatlan, ha ehelyett értékrendünk és elveink feladásával kérjük szavazataikat.” Hozzátette, tekintettel arra, hogy a Jobbik vezetősége az eredeti elveket és értékrendet feladta, a jelenlegi helyzetben nem is vállalna színeikben képviselőjelöltséget vagy egyéb politikai tisztséget.
Úgy vélekedett, az elmúlt közel tíz év bebizonyította számára, hogy a »pártokrácia« keretei között való közéleti szereplés nem összeegyeztethető a személyiségével és lelkiismeretével. Ha a magyar jogszabályok lehetőséget adnának arra, hogy egyénileg bármely párttól függetlenül induljon a 2019-es EP választáson, valószínűleg megtenné, hiszen úgy érzi, szükség lenne a munkájára. De ilyen jogszabályi lehetőség azonban nincs.
Hangsúlyozta, politikai pártokkal nem szeretne együttműködni − téves tehát az a feltevés, hogy a Fidesztől vár valamiféle felkérést.
“Politikai pályafutásom tehát – s ennyiben igazak a találgatások – 2019-ben véget ér” – fogalmazott. Azonban jogászi és egyetemi oktatói hivatását rajongva szereti, így örömmel tér vissza egyetemi docensi munkakörömbe, ahol egyébként jelenleg is dolgozik, fizetés nélküli szabadsága alatt, képviselői munkája mellett.