Meglepően jól teljesített az euróövezet ipari termelése

Hírek Figyelo.hu

A várnál jobban nőtt októberben az euróövezet ipari termelése az előző havihoz képest és csökkent egyúttal a lemaradása is az egy évvel korábbitól az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat hétfői jelentése alapján.

Októberben szezonális kiigazítással 2,1 százalékkal nőtt az ipari termelés az euróövezetben a szeptemberihez képest a piaci elemzők által várt 2,0 százalékos havi növekedés helyett.

Szeptemberben 0,1 százalékos volt a havi növekedés. Az ipari termelés októberben már sorban a hatodik hónapban növekedett havi bázison.

A mutató októberi növekedésével az egy évvel korábbihoz képest 3,8 százalékra csökkent a lemaradás a várt 4,4 százalékos mínusz helyett. Szeptemberben még 6,3 százalékkal maradt el az euróövezet esetében az egy évvel korábbitól.

Az Európai Unió ipari termelése októberben 1,9 százalékkal nőtt az előző havihoz képest a szeptemberi 0,3 százalékos havi növekedés után. Az egy évvel korábbitól októberben 3,1 százalékos, szeptemberben 5,5 százalékos elmaradásban volt az EU ipari termelése.

Októberben az előző havihoz képest Belgiumban nőtt a legnagyobb mértékben, 6,9 százalékkal. A németországi 3,4 százalékkal, a szlovéniai pedig 3,1 százalékkal emelkedett.

Magyarországon 2,8 százalékkal nőtt októberben az ipari termelés a szeptemberihez képest.

A legnagyobb havi csökkenést Dániában regisztrálták, 5,8 százalékosat. Görögországban 3,0 százalékkal, Litvániában 1,7 százalékkal csökkent ez a mutató októberben az előző havihoz képest.

Éves összevetésben Írországban csökkent a legnagyobb mértékben az ipari termelés októberben, 15,5 százalékkal. Dániában 9,2 százalékkal, Franciaországban pedig 4,3 százalékkal maradt el az októberi számadat az egy évvel korábbitól. Belgiumban 5,4 százalékkal, Lengyelországban 3,4 százalékkal, Horvátországban 2,8 százalékkal nőtt a mutató éves bázison októberben, Magyarországon pedig 2,7 százalékkal.

(Borítókép: Lightspring, PuzzlePix/Shutterstock)

Ezek is érdekelhetnek

További híreink