Eddig 48 ezer szülő regisztrálta 12 éven felüli gyermekét az iskolai kampányszerű oltásokra – mondta Novák Katalin családokért felelős tárca nélküli miniszter a közösségi élet újraindításáért felelős operatív törzs ülése után. Hozzátette, négy pályázati lehetőséggel kapcsolatban az operatív törzs meghallgatta a beszámolókat.
Ezek a pályázatok többek között az egyes típusú diabétesszel kapcsolatos civilszervezetek támogatásáról, a családbarát munkahelyek létrehozásáról és a közművelődés kultúra kertében a falunapok támogatásáról szólnak. A tárca nélküli miniszter kiemelte, tavaly és idén összesen egymilliárd forint támogatást nyújtottak gyermek diabétesz centrumoknak. A családbarát munkahelyek esetében pedig 11. alkalommal hirdettek pályázatokat, 183 tender érkezett be 54 pályázó között 90 millió forintot osztottak el. A felsőoktatással kapcsolatban pedig arról döntött az operatív törzs, hogy
javasolni fogják a kormánynak, hogy az a diák , aki a brexitet követően az Egyesült Királyságban szeretné a felsőfokú tanulmányait folytatni, az is igénybe vehesse a diákhitelt.
Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium miniszterhelyettese elmondta, idén húszéves a Diákhitel Központ, a szervezet eddig 462 ezer hallgatónak folyósított diákhitelt 408 milliárd forint értékben.
(Borítókép: Pénzesné Papp Erika iskolai védőnő fertőtleníti egy diák karját, mielőtt beoltják a német-amerikai fejlesztésű Pfizer-BioNTech koronavírus elleni oltóanyag, a Comirnaty-vakcinával Mátészalkán, a Képes Géza Általános Iskolában 2021. augusztus 30-án. (MTI/Balázs Attila)